Новини
Васильків
Київщина-суспільство

У Києві попрощалися з матір’ю 13 дітей із Васильківщини


31 березня у столиці на території Михайлівського Золотоверхого собору попрощалися із Діаною Родіковою, яка померла від ускладнень, викликаних коронавірусною хворобою.

фото: Радіо Свобода

Матір 13 дітей, 11 з яких – неповнолітні, пішла з життя 29 березня услід за чоловіком Володимиром Родіковим, якого ковід забрав 20 березня. Її поховають поруч із чоловіком у селі Липовий Скиток колишнього Васильківського, а нині Фастівського району Київщини.

Після смерті батьків діти спочатку були направлені до Київської обласної дитячої лікарні для обстеження. Наразі вони влаштовані до Київського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Сезенків», повідомляє Київська обласна державна адміністрація. Після проходження соціально-психологічної реабілітації Служба у справах дітей та сім’ї Київської облдержадміністрації прийме рішення щодо їх подальшого влаштування, максимально сприяючи, щоб вони залишилися разом.

Нагадаємо, Діана та Володимир Родікови мали 13 дітей: 5 спільних та 8 усиновлених. Синові Богдану 24 роки, доньці Олександрі – 21, тож вони проживали окремо від батьків.

Сім’я Родікових – переселенці з Макіївки Донецької області (нині окупована територія). Ще перед війною вони всиновили у Макіївці 5 дітей. Тоді розповідали «Радіо Донбас», що колись пообіцяли перед Богом, що будуть піклуватися не тільки про рідних дітей, а й про тих, хто позбавлений батьківської любові. Коли там розпочалися бойові дії й окупаційна влада видала наказ про заборону вивозу дітей-сиріт із підконтрольної їй території області, родина з 10-ма дітьми поїхали у бік Києва практично без речей.

У 2017 році родина оселилася у Київській області у с. Липовий Скиток. Коли вдалося вирішити проблеми з житлом, родина Родікових поповнилася ще трьома дітьми: у 2018 році дівчинкою на ім’я Софія, а влітку 2020-го – Артуром та Ярославою. Тож дітей стало 13.

«Сказати, що було легко – ні, легко не було. Ми притиралися, звикали, закохувалися одне в одного, сварилися та мирилися, плакали і раділи, наскільки могли підтримували друг друга. Проходили через важкі та складні часи, поступово ставали міцнішими, сильнішими. Ми ставали самодостатніми. Єдиним цілим. Сім’єю. Я дуже радий, що Господь дав нам підтримку, сил, міцності пройти цей шлях до справжнього щастя», – писав у Facebook Володимир Родіков.

У лютому цього року Діана Родікова отримала почесне звання «Мати-героїня».

фото: Володимир Родіков / Facebook

Тепер, коли 11 неповнолітніх дітей залишилися без батьків, старша донька Олександра Слюсаренко, яка у 2019 році вийшла заміж, планує взяти опіку над братами та сестрами, повідомила міський голова Васильківської ОТГ Наталія Баласинович.

Донька Олександра з батьком Володимиром. Фото: Олександра Слюсаренко/ Facebook

«Погляд» раніше повідомляв, що кожен десятий українець 70+ помирає від COVID-19.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш телеграм-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook Погляд Київщина і Погляд Васильків та дивіться на YouTube.