Новини
Новини Київської області
Екологія

У Києві можуть з'явитися три нові заповідники


За відповідне рішення проголосували члени Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, про це на своїй сторінці у "Фейсбук" повідомив начальник Управління екології та природніх ресурсів КМДА Андрій Мальований.

Загалом це два ландшафтних заказника місцевого значення «Яр-пролісок» та «Конча-Заспа» та пам’ятка природи місцевого значення «Витоки річки Нивки».

Комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Витоки річки Нивки» має площу 2,5 га. Являє собою давнє русло річки Нивки з великим різноманіттям прибрежно-водної рослинності.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Яр-пролісок» площею 16 га та 4 га (дві частини). На території даної місцевості збереглися деревостани, де збережені старовікові високі дерева дубів та грабу. Також тут зростає багато видів первоцвітів.

Ландшафтний заказник місцевого значення «Конча-Заспа» - територія Жукового острову, площею 579,7 га. Найбільший острів у місті Києві з великою кількістю видів рослин та тварин, занесених до Червоної книги країни.

Створення нових об’єктів природно-заповідного фонду значно поліпшить контроль за господарською діяльністю на даній території та дозволить унеможливити безвідповідальне знищення флори та фауни.