Новини
Суспільство
Київ

У Києві встановили пам’ятник Олександру Мацієвському

Пам'ятник унікальний тим, що він є практично точною копією зовнішності Мацієвського.

У Києві встановили пам’ятник Олександру Мацієвському - зображення
Фото: Луценко Ольчик

У День Збройних сил України, 6 грудня, у Києві урочисто відкрили пам'ятник Герою України Олександру Мацієвському, розстріляному росіянами після слів "Слава Україні".

Про це повідомляє пресслужба Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики.

Експозицію з пам'ятником під захисним склом встановили на території Київської фортеці. Пам'ятник унікальний тим, що він є практично точною копією зовнішності Мацієвського. Його створив скульптор Олег Цьось, який витратив на цю роботу майже два місяці.

За словами скульптора, він вивчав обличчя героя з фотографій паспорта, деяких старих світлин та відео. Щоб відтворити обличчя Мацієвського, довелося вдивлялися у відео буквально по кадрах.

У Києві встановили пам’ятник Олександру Мацієвському - зображення
Фото: Луценко Ольчик

"Саме важке — це погляд. Коли починаєш його виліплювати, починаєш переживати, думати", —

каже Цьось.

Також довелось попрацювати, щоб відтворити правильні пропорції, адже скульптуру загиблого бійця вдягали у його особистий одяг. В процесі роботи скульптор консультувався із матір'ю воїна Параскою Мацієвською-Демчук.

За словами матері, Олександр воював із гордістю та любов'ю до Батьківщини та, попри втому, був щасливим, що виконує свій обов'язок.

Нагадаємо, у Бучі відкрили ще пʼять меморіальних дощок імені загиблих Героїв.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.