Новини
Україна
Київ

У Києві в межах проєкту "Шукай!" відкрили нову мініскульптуру, присвячену княгині Ользі (ВІДЕО)

Кожна мініскульптура проєкту має власну прикмету. У проєкті "Шукай!" запевняють, що як людина торкнеться меча княгині Ольги, то набереться відваги.

У четвер, 23 травня, у Шевченківському районі столиці, в межах проєкту «Шукай» відкрили нову мініскульптуру, присвячену княгині Ользі.

За словами авторки проєкту Юлії Бевзенко, ця мініскульптура розкриває головний секрет пам’ятника княгині Ользі, що на Михайлівській площі в Києві.

"1911 році скульптор Іван Кавалерідзе створював пам’ятник Ользі на замовлення Київського відділу військово-історичного товариства. В оригінальній версії княгиня поставала рішучою правителькою з мечем у руках. Однак цей образ збентежив митрополита Київського і Галицького Флавіана і автору наказали "приборкати" жінку: меч прибрати, а в руки натомість укласти хрест. Скульптор на позір виконав побажання замовників: меч прибрав, хрест додав.

Наша ж мініскульптура повертає княгині її законну зброю і нагадує, що кожна українка — це Ольга, у кожної з нас свій меч. Причому ним може бути й усмішка, і значуща мовчанка, і влучне слово, і вчасна дія".

Мініскульптуру можна побачити на вулиці Велика Житомирська, 2, фасад Дипломатичної академії України, Михайлівська площа.

Нагадаємо, Кличко розповів, скільки соціальних об’єктів побудували та відновили в столиці за десять років. У місті з’явилось й 11 нових фонтанів, а 10 з тих, що вже працювали, відреставрували. Оновили тисячу двісті двадцять сім кілометрів доріг, а також капітально відремонтували 175 мостів та шляхопроводів. Облаштували тисячу двісті двадцять один кілометр велодоріжок та смуг.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.