Новини
Фастів
Культура
Події

У Фастові презентували фестиваль FastFestGogolFest (ВІДЕО)


На презентації міжнародного міждисциплінарного фестивалю сучасного мистецтва FastFestGogolFest, яка відбулась на даху найвищого у Фастові будинку під назвою «Пентагон», була підписана угода про співпрацю між громадською організацією «ГогольFest» та Фастівською міськрадою.

Фото Олександра Чернишенка

Фестиваль FastFestGogolFest відбудеться у місті вперше, на День Фастова – 19-20 вересня 2020 року.

Презентували фестиваль у Фастові директор фестивалю сучасного мистецтва FastFest Максим Демський, куратор театральної програми фестивалю Андрій Палатний, кураторка освітньої програми «Гімназія» Анастасія Євдокимова та міський голова Фастова Михайло Нетяжук.

Фестиваль відбудеться у місті на кількох локаціях, головною з яких буде колишня військова частина, яка буде «серцем» фастівського фестивалю. Там відбуватиметься художня, дитяча, музична та інші програми. Окрім них, фестиваль матиме також візуальну та театральну складові. Іншими локаціями будуть міський Палац культури, у якому відбудуться 4 театральні події, та площа Перемоги, де відбудеться перфоменс - відкриття фестивалю. Організатори заходу працюють над тим, щоб хоча б один міжнародний театр прибув до Фастова на фестиваль.

До участі у фестивалі організатори запрошують і місцевих фастівських митців, які зможуть себе проявити та презентувати під час його проведення.

До міста вже привезли символ фестивалю - маску Гоголя: її модернізували, зробили підсвітку та найближчим часом виставлять у Фастові.

Освітня програма «Гімназія», яка відбудеться у Краєзнавчому музеї Фастова, представить на фестивалі тему «Наші 20-ті», адже 20-ті роки, в які ми живемо, в кожні із минулих століть – це періоди рішучих змін та важливих кроків для української культури. На фестивалі учасники освітньої програми «Гімназія» розкажуть про тренди, перспективи і візію мистецтва завтрашнього дня, а також про те, якими можуть стати наші 20-ті та куди рухається сучасна українська культура. Також під час фестивалю у Фастові вчителі всеукраїнської школи онлайн прочитають уроки для дітей.

Організатори обіцяють цікавих і яскравих хедлайнерів фестивалю, імена яких вони розкриють трохи пізніше.

На фестиваль FastFestGogolFest у Фастів очікують приїзд багатьох гостей з інших регіонів України.

Довідка. ГогольFest – міжнародний мультидисциплінарний циклічний фестиваль сучасного мистецтва, який увійшов до топ-5 найкращих фестивалів Європи за рейтингом EFFE (Europe for  Festivals, Festivals for Europe) та отримав офіційний лейбл. За час існування, з 2007 до 2020 років, ГогольFest відвідали 585 тис. глядачів, на 16 локаціях у 4 містах відбулося 4 тис. подій, в яких взяли участь 20 500 українських та 1200 закордонних митців з понад 40 країн світу.

Відео презентації фестивалю FastfestGogolfest у Фастові:

https://www.facebook.com/poglyadfastiv/videos/277144506712848/

Нагадаємо, що минулого року в українському прокаті демонстрували документальний фільм про фестиваль ГогольFest.