#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Фастів
Здоров'я

У Фастові можна буде пройти безкоштовне та анонімне тестування на ВІЛ

20.05.2019 Александр Чернышенко 0

Всі бажаючі зможуть це зробити 27 травня 2019 року з 11.00 до 16.00 на громадському просторі «П’ятачок демократії» по вул. Соборній, 31.

Адже саме там в цей час пройде інформаційно-профілактична акція «ВІЛ – знати, тестуватися, допомагати. Захід присвячений Всесвітньому дню пам’яті померлих від СНІДу, що відзначається кожну третю неділю травня. Мета акції – популяризація серед населення безпечного та активного способу життя, інформування щодо міфів про ВІЛ/СНІД, мотивація містян до тестування на ВІЛ і толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ/СНІДом.

Про це повідомляє Фастівська міська рада.

Спеціально для мешканців міста буде працювати жива бібліотека, де кожен зможе почути правдиві історії життя з ВІЛ та запитати у героїв будь-яку інформацію стосовно захворювання.

На початок 2019 року Україна посідає одне з перших місць серед країн Європи за кількістю людей, які живуть з ВІЛ. Оціночні дані налічують 237 000 осіб,  більш ніж 40% з яких не знають про свій ВІЛ-статус.

Станом на 1 травня 2019 року на диспансерному обліку в місті Фастів перебувають 257 осіб,  які живуть з ВІЛ, 229 з них – приймають АРТ. Тільки в цьому році ВІЛ виявлено у 8 жителів міста.

Захід організовує ВБО «Конвіктус Україна» спільно з Фастівським міським центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, Фастівською міською радою, Молодіжною радою в місті Фастів та БО «Всеукраїнське об’єднання людей з наркозалежністю (ВОЛНА)». Технічну підтримку акції надає МБФ «Альянс громадського здоров’я» та AHF Ukraine.

Телефон для довідок: Олександр Волонтирь, 063-055-85-90.