Новини
Біла Церква

У Білоцерківському відділі поліції виявили порушення


Моніторингова група - працівники Департаменту національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини відвідали Білоцерківський відділ поліції і зафіксували там порушення.

Про це повідомляє Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Під час моніторингового візиту були встановлені випадки порушення прав громадян на свободу та особисту недоторканість.

Зокрема, протоколи про затримання осіб за підозрою у вчиненні злочину складаються через тривалий час після фактичного затримання таких осіб, що призводить до їх незаконного перебування під контролем поліцейських та тримання в приміщеннях поліції.

Також мають місце і випадки порушення права на захист затриманих.

До Центру з надання безоплатної правової допомоги після затримання осіб або взагалі не повідомляється, або повідомляється через тривалий час, як наслідок адвокати прибувають до відділу поліції несвоєчасно.

У відділі поліції та його відділеннях були відсутні кімнати для конфіденційного побачення затриманих із захисниками та для проведення слідчих дій.

На час візиту на дверях окремих службових кабінетів були відсутні номери та таблички із зазначенням працівників, які в них працюють. У одному з них знаходився предмет, який може бути застосований для спричинення ушкоджень затриманим особам, зокрема, електричний дриль.

За даними моніторингової групи, не було також організоване належне харчуванням затриманих, які тривалий час перебувають у відділі і відділеннях поліції.

Звіт за результатами візиту буде надішлють до МВС.