Новини
Біла Церква

У Білій Церкві визначили переможців реконструкції Торгової площі


19-20 листопада у місті відбулося засідання журі та визначення переможців конкурсу на розробку кращого концептуального рішення реконструкції площі Торгової.

Про це повідомили у Білоцерківській міській раді.

Кокурс проводився за ініціативи виконавчого комітету Білоцерківської міськради  та міського управління містобудування та архітектури. Також його проведенню посприяли Київська обласна організація Національної спілки художників України та Білоцерківська організація Національної спілки архітекторів України. Конкурс був проведений відповідно до Програми розвитку комплексного благоустрою Білої Церкви на 2017-2021рр.

До конкурсної комісії увійшли: міський голова Геннадій Дикий, секретар Білоцерківської міської ради Вадим Кошель, представники структурних підрозділів міської ради, місцеві архітектори, скульптори та художники, фахівці з Київського національного університету будівництва та архітектури, Національного університету «Львівська політехніка», управління ландшафтної архітектури та комплексного благоустрою департаменту містобудування та архітектури м. Київ.

За умовами, відкритий конкурс проходився два дні. Першого дня члени журі оглянули  конкурсні роботи, другого - прийняли рішення щодо визначення кращого проекту.

Матеріали конкурсних робіт подавалися анонімно, в паперовому конверті, під девізом у формі шестизначного числа. Інформація про авторів конкурсних пропозицій також подавалася в запечатаному конверті та була закодованою. Дані конверти відкриваються тільки після підбиття підсумків конкурсу.

Для участі в конкурсі було зареєстровано 5 робіт. Присутні мали змогу висловити своє бачення щодо кожного проекту та зробити зауваження, серед яких було озвучено питання паркувальних місць у деяких проектах, проблеми встановлення фонтанів та реставрації будівлі БРУМу, які потребують доопрацювання.

Отож, отримавши найбільшу кількість голосів, перше місце посів проект – 010101 (автори: архітектори – Валерій Міщенко, Роман Жихарев, Катерина Жихарева, творчий керівник – В’ячеслав Міщенко).

Друге місце зайняв проект – 208521 (автор: архітектор Юрій Бабич).

Відповідно третє місце отримав проект – 946494 (автор: архітектор – Сергій Адаменко).

Переможці отримають премії: за І місце – 64 тис. 150 грн; за ІІ місце – 48 тис. 115грн; ІІІ місце – 32 тис. 075 грн; заохочувальні премії – 12 тис. 830 грн. з урахуванням нарахувань та утримань згідно із чинним законодавством України.

Проект-переможець має пройти містобудівну раду, обговорення за участю фахівців. Можливо, до нього будуть внесені зміни, враховуючи пропозиції та зауваження.

Фото - Білоцерківська міська рада.