Новини
Біла Церква

У Білій Церкві приміщення колишньої синагоги хочуть передати єврейській громаді


Приміщення Великої хоральної синагоги міста, яке зараз належить Білоцерківському національному аграрному університету та в якому проводився скандальний ремонт – утеплення, хочуть передати первинному власнику.

Про це повідомила виконавчий директор єврейської громади Білої Церкви «Міцва» Нателла Андрющенко.

Минуло 3 місяці з моменту призупинення скандального зовнішнього утеплення приміщення, яке руйнувало історичну будівлю.

Розуміючи важливість і цінність збереження пам'ятки архітектури для майбутніх поколінь, активісти, єврейська громада, керівництво БНАУ і міська влада шукали вихід з ситуації, що склалася.

Адже з одного боку студенти Технолого-економічного коледжу БНАУ не можуть вчитися в будівлі, яка знаходиться в аварійному стані, з іншого - місто несе відповідальність за збереження об'єкта культурної спадщини.

Тому ректор БНАУ Анатолій Даниленко, розуміючи масштаб витрат на реконструкцію, запропонував передати будівлю коледжу єврейській громаді міста, натомість отримавши інше з умовою подальшого ремонту.

Мер міста Геннадій Дикий попередньо підтвердив участь міста, депутати також підтримують.

За словами Нателли Андрющенко, Біла Церква - єдине велике місто в Україні, де жодне з будівель єврейської спадщини до цього не були повернуті громаді.

Єврейська громада міста сподівається, що найближчим часом Білу Церкву прикрасить відновлена ​​синагога, яка стане не тільки релігійним, а й культурним туристичним центром для всіх жителів міста.