#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Тимур Нагалевський: Історія дискредитації «АЗОВА»

27.05.2022
Центр протидії дезінформації проаналізував, як трансформувалися фейки російської пропаганди щодо окремого загону спецпризначення Нацгвардії «Азoв».

Тимур Нагалевський: Історія дискредитації «АЗОВА» - зображення

Центр протидії дезінформації проаналізував, як трансформувалися фейки російської пропаганди щодо окремого загону спецпризначення Нацгвардії «Азoв».

16 травня пропагандистські ЗМІ кремля поширили дезінформацію про те, що начебто частина бійців озсп «Азoв» «здалися у полон» армії російської федерації.

Україна одразу ж спростувала цей фейк. Проте подібний «вкид» вже не перший в інформаційному порядку денному рф проти «Азoва».

Загалом кампанія з демонізації росією добровольчих підрозділів України носить системний характер з 2014 року.

Від початку повномасштабної війни росії в Україні рф називала функціонування озсп «Азoв» ледь не найголовнішою причиною «спеціальної операції з денацифікації України».

Тимур Нагалевський: Історія дискредитації «АЗОВА» - зображення

8 березня російська пропаганда у Бердянську серед українського населення навіть поширювала листівки, в яких йшлося про нібито боротьбу рф проти нацистських угруповань, зокрема «Азoва».

Ця інформація подавалася окупантами як безальтернативна у розвитку подій. На думку очільників росії, українці мали ненавидіти міфічних нацистів, натомість суспільство нашої держави консолідувалося у ненависті до путіна та рф.

Пізніше росія для виправдання авіабомбардування пологового будинку в Маріуполі заявила, що начебто у приміщенні замість породіль переховувалися бійці «Азoва». Звичайно, у дезінформацію повірили лише у росії.

Кремль навіть вдавався до пропаганди «на виїзді», поширюючи у німецькомовних медіа прорашистські наративи щодо українського «наці-батальйону Азoв».

У такий спосіб російські пропагандисти намагалися викликати в світовій спільноті осуд та дистанціювання від України.

За відсутності відчутних успіхів у дискредитаційній кампанії проти «Азoва» місяць тому російська пропагандистська машина розпочала інформаційно-психологічну операцію, спрямовану на введення українців у стан зневіри. Основна мета - осквернити «Азoв» як своєрідний символ боротьби українців та піддати сумніву мужність і витривалість військових.

Протягом тижня, з 18 до 25 квітня, ледь не щодня російські медіа продукували дезінформаційні прогнози щодо того, скільки ще протримаються українські військові на території комбінату «Азoвсталь».

19 квітня кадиров переможно заявляв, що «бандерівців у Маріуполі «доб'ють» вже сьогодні».

Після того, як прогноз кадирова не справдився, 21 квітня він знову заявив, що «Азoвсталь» цілковито перейде під контроль російських військових «до або після обіду».

Потім с.шойгу давав новий прогноз, уточнюючи, що «на завершення операції в «Азoвсталі» потрібно 3-4 дні».

Ці фейкові прогнози з одного боку були елементом психологічного тероризму, а з іншого - формували для росіян та путіна альтернативну дійсність щодо подій в Маріуполі.

Незламність українських військових змусила кремлівські медіа вдатися навіть до відвертої брехні із начебто частковою капітуляцією «Азoва».

Тільки у такий спосіб росія змогла «перемогти» українських військових та «зберегти обличчя» диктатора російської федерації.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.