Новини
Всесвіт

Телескоп "Джеймс Вебб" поділився першими знімками

Уся апаратура працює ідеально.

Телескоп
Фото: NASA

На сайті NASA з'явилися перші зображення, отримані телескопом "Джеймс Вебб". На свою робочу орбіту, розташовану приблизно за 1,5 млн кілометрів від нашої планети, ця надсучасна космічна обсерваторія вийшла наприкінці січня, а з 2 лютого розпочалася передача фотографій.

Види сонцеподібної зірки HD 84406 та "селфі" головного дзеркала демонструють, що всі прилади працюють справно. Під час зйомки положення телескопа змінювалось 165 разів, залежно від прогнозованого місцезнаходження зірки.

Перед командою стояло подвійне завдання: підтвердити, що світло проникає в камеру ближнього інфрачервоного діапазону Near Infrared Camera (NIRCam) і що вона здатна ідентифікувати світло від однієї зірки. 18 шестикутних сегментів головного дзеркала вирівняли ще не до кінця, тому результатом зйомки стала мозаїка із 18 зображень.

Телескоп
Фото: NASA

Отримані дані дозволять команді поступово коригувати дзеркальні сегменти, доки всі 18 зображень не стануть однією зіркою.

Нагадаємо, нещодавно також стало відомо, як довго найбільший оптичний телескоп пробуде в космосі.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.