Блоги

Тарас Козак: Україна має більше танків, ніж було на початку війни

Українська армія має більше танків зараз, ніж коли почалася війна, тому що вона продовжує захоплювати їх у росії.

Тарас Козак: Україна має більше танків, ніж було на початку війни - зображення

Журналіст американського Forbes Девід Акс пише сьогодні:

Українська армія має більше танків зараз, ніж коли почалася війна, тому що вона продовжує захоплювати їх у росії.

Україна втратила щонайменше 74 танки — знищені чи захоплені — відтоді, як Росія розширила війну проти країни, починаючи з ночі 23 лютого.

Але Україна захопила щонайменше 117 російських танків, за даними аналітиків з відкритих джерел, фотографій та відео в соціальних мережах.

Іншими словами, зараз українська армія може мати більше танків, ніж місяць тому. Багато з тих танків, які захопили українці, були без пального, їхні екіпажі втекли.

Тарас Козак: Україна має більше танків, ніж було на початку війни - зображення

Ці 117 танків, які захопила Україна, – це лише ті, які аналітики можуть підтвердити візуально. Фактична кількість майже напевно набагато вища. Відео українських фермерів, які буксирують покинуту російську техніку, стали символом опору України.

Скільки із захоплених танків та інших транспортних засобів придатні для подальшого використання, підтвердити важко. Є багато відео російських танків під буксируванням. Набагато менше показують ті самі танки в українському кольорі.

Але допомагає те, що Україна використовує багато тих самих танків, що й Росія. Є небагато захоплених російських танків, які Україна не може використовувати. Питання полягає в тому, як швидко армія зможе відремонтувати пошкодження, заправити, поповнити запаси боєприпасів і призначити екіпаж з відповідною підготовкою.

Це може статися за лічені дні, адже є відео, на яких колишні російські Т-72 і Т-80 стріляли 11 березня у відповідь... по росіянам.

Постійна передача Україні через захоплення сотень і сотень танків, бойових машин, артилерії, систем протиповітряної оборони та вантажівок підкреслює виклик, з яким стикається Росія у досягненні будь-яких своїх стратегічних цілей в Україні.

Кремль реально не може пробити собі шлях до перемоги.

Доки 44-мільйонна Україна володіє запасами людського капіталу і доки українці залишаються єдиними у захисті своєї Батьківщини.

Показово, що в той самий час, коли Росія випрошувала у Сирії тисячу найманців минулого тижня, Україна мобілізувала резервні ешелони чисельністю 150 000 свіжих військових.

Ці резервісти, мабуть, не страждатимуть від відсутності техніки.

Багато з них потраплять на якийсь колишній російський Т-72, ​​очищений від слідів старого екіпажу та зі щойно нанесеними українськими знаками розрізнення.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.