Новини
Ірпінь
Кримінальні новини
Київщина-суспільство

Суд зобов’язав поліцію розслідувати крадіжку мунвартівцями банера «Батьківщини» в Ірпені


Ірпінський міський суд визнав протиправною бездіяльність поліції у розслідуванні злочину, скоєному працівниками КП «Муніципальна варта». Під час виборчої кампанії у жовтні останні чинили перешкоди політичній агітації. А в одному з випадків навіть викрали агітаційний банер кандидата в депутати Артема Гуріна («Батьківщина»). У судовому порядку ці дії були визнані протиправними. Проте поліція не внесла відомості про це кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Мова йде про втручання мунвартівців у виборчий процес, перешкоджання політичній агітації кандидатів у депутати від партії Батьківщина у жовтні 2020 року.

В одному з випадків в.о. керівника КП «Муніципальна варта» Анатолій Колесніков навіть скоїв крадіжку – викрав банер кандидата в депутати Артема Гуріна.

Київський окружний адміністративний суд виніс рішення, що ні органи місцевого самоврядування, ні комунальні підприємства не мають права втручатися у виборчий процес.

Дії мунвартівців по демонтажу банера було визнано протиправними та зобов'язано повернути його на своє місце.

Але поліція не внесла відомості про це кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

11 грудня в Ірпінському міському суді під головуванням слідчої судді Людмили Саранюк розглянули скаргу Віталія Купрія на бездіяльність службових осіб Ірпінського відділу поліції.

На судове засідання не з’явився представник поліції, хоча, за словами судді, був належним чином повідомлений. Справу розглянули без нього.

Суд визнав протиправною бездіяльність поліції та зобов’язав внести відомості про згадане кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати його.

Муніципальну варту називають «кишеньковою армією» колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, яка фінансується за рахунок міського бюджету. І таке забезпечення сягає 12 млн грн на рік.

Часто мунвартівці виконують функції своєрідних держиморд, як це неодноразово спостерігалося на сесіях міської ради, громадських слуханнях тощо. Та навіть калічать жителів міста.