Суд зобов’язав поліцію розслідувати крадіжку мунвартівцями банера «Батьківщини» в Ірпені
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-sud.jpg)
Ірпінський міський суд визнав протиправною бездіяльність поліції у розслідуванні злочину, скоєному працівниками КП «Муніципальна варта». Під час виборчої кампанії у жовтні останні чинили перешкоди політичній агітації. А в одному з випадків навіть викрали агітаційний банер кандидата в депутати Артема Гуріна («Батьківщина»). У судовому порядку ці дії були визнані протиправними. Проте поліція не внесла відомості про це кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
Мова йде про втручання мунвартівців у виборчий процес, перешкоджання політичній агітації кандидатів у депутати від партії Батьківщина у жовтні 2020 року.
В одному з випадків в.о. керівника КП «Муніципальна варта» Анатолій Колесніков навіть скоїв крадіжку – викрав банер кандидата в депутати Артема Гуріна.
Київський окружний адміністративний суд виніс рішення, що ні органи місцевого самоврядування, ні комунальні підприємства не мають права втручатися у виборчий процес.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-Kupr-skr.jpg)
Дії мунвартівців по демонтажу банера було визнано протиправними та зобов'язано повернути його на своє місце.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-Gurin.jpg)
Але поліція не внесла відомості про це кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-suddya.jpg)
11 грудня в Ірпінському міському суді під головуванням слідчої судді Людмили Саранюк розглянули скаргу Віталія Купрія на бездіяльність службових осіб Ірпінського відділу поліції.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta.jpg)
На судове засідання не з’явився представник поліції, хоча, за словами судді, був належним чином повідомлений. Справу розглянули без нього.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-uhvala.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-uhvala-1.jpg)
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-uhvala-2.jpg)
Суд визнав протиправною бездіяльність поліції та зобов’язав внести відомості про згадане кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати його.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/12/Kupr-munvarta-Kupr-skr-0.jpg)
Муніципальну варту називають «кишеньковою армією» колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, яка фінансується за рахунок міського бюджету. І таке забезпечення сягає 12 млн грн на рік.
Часто мунвартівці виконують функції своєрідних держиморд, як це неодноразово спостерігалося на сесіях міської ради, громадських слуханнях тощо. Та навіть калічать жителів міста.