#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Вишгород
Культура

Сучасна кераміка в інтер’єрі давньоруського гончарства

07.10.2020 0 Косянчук Інна 0

Майстри-керамісти з Вишгорода представили власні вироби, серед яких – унікальна ваза-світильник.

Фото ІА "Погляд"

Учора, 6 жовтня, у музеї давньоруського гончарства Вишгородського історико-культурного заповідника відкрилась виставка «Більше, ніж просто кераміка», яку анонсував «Погляд». Творчі люди з майстерні кераміки Pigment  з Вишгорода Марія Назаренко та Валерій Доставалов здивували глядачів своєю майстерністю і творчим баченням.

Серед жовто-коричневих гончарних експонатів музею, яким не одна сотня, а то й до тисячі років, сучасна барвиста кераміка відразу привертала увагу.

Фото ІА "Погляд"

Майстри змогли здивувати гостей виставки і не лише оптимістичним яскравим різнобарв’ям кольорів і форм – вази, тарілки, глечики, горнятка, а ще – оригінальні зображення, зокрема, цікава фігурка диплодка, де ретельно виліплені і розмальовані деталі.

Багато глядачів звернули увагу на оригінальну вазу-світильник у вигляді соняшників. «Це наша гордість, іншої такої роботи ви не знайдете в світі», розповів Валерій Доставалов.

Фото ІА "Погляд"

Це не перша виставка вишгородських керамістів, і, як розповіла «Погляду» Марія Назаренко, вона сподівається, що надалі таких заходів буде більше. «Хочеться знайомити людей зі своєю керамікою, із таким унікальним матеріалом, як глина. Він дозволяє виявляти фантазію,  дозволяє творити різні вироби – від маленьких до великих, різних форм і видів».

Втім, Марія Назаренко та Валерій Доставалов і нині знаходять можливість зацікавлювати вишгородців керамічною справою, проводячи майстер-класи.

Фото ІА "Погляд"

Виставка «Більше, ніж просто кераміка» у межах культурно-мистецького проєкту «Вишгородщина мальовнича» триватиме до 20 жовтня  у музеї давньоруського гончарства.

Фото ІА "Погляд"
Фото ІА "Погляд"
Фото ІА "Погляд"

Як повідомляв «Погляд», український борщ внесуть до переліку культурної спадщини.