#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Довкілля
За кордоном

Спеціально треновані собаки будуть винюхувати коронавірус у людей

21.04.2020 Бобрик Юлія 0

Спеціально навчені собаки можуть допомогти у боротьбі із кризою через недостатню кількістю тестів на COVID-19, з якою зіткнулося чимало країн.

Як повідомляють в Business Іnsider, потенціал використання собак в боротьбі з пандемією коронавірусу вивчається Лондонською школою гігієни і тропічної медицини (LSHTM), Даремським університетом та організацією Medical Detection Dogs.

Собаки будуть навчатися винюхувати COVID-19 так само, як і собаки, які натреновані виявляти такі захворювання, як рак, хвороба Паркінсона і бактеріальні інфекції, – винюхуючи зразки в тренувальному залі та вказувати, в якому з них містяться сліди захворювання або інфекції. Вони також здатні виявляти незначні зміни температури шкіри, тому потенційно можуть визначити, чи є у когось лихоманка.

«Зараз рано говорити про виявлення запаху COVID-19. Ми поки не знаємо, чи має COVID-19 специфічний запах, але ми знаємо, що інші респіраторні захворювання змінюють запах нашого тіла. І якщо це так, собаки зможуть це відчути», – каже Джеймс Логан, глава департаменту контролю захворювань в LSHTM. Він вважає такі здібності собак «унікальним діагностичним інструментом».

Будуть потрібні кілька тижнів експериментів, перш ніж стане відомо, чи здатні собаки ідентифікувати коронавірус. Собак будуть тренувати за допомогою масок, які носили заражені. Якщо початкові випробування будуть успішними, вчені планують натренувати шістьох собак.

Доктор Клер Гест, генеральний директор і співзасновник організації Medical Detection Dogs, каже:

«Наша мета полягає в тому, аби собаки могли обстежити кого завгодно, зокрема безсимптомно хворих, і сигналізувати нам, чи потрібно їх перевіряти. Це буде швидко, ефективно та неінвазивно».

Також він зазначив, що коли ресурсів і наборів для тестування мало, сотні людей не можуть бути протестовані за один раз. Але собаки можуть дуже швидко обнюхати до 750 осіб за годину, виявивши тих, хто потребує тестуванні. Самоізолювавшись, такі люди можуть зупинити поширення захворювання.

Після навчання собаки зможуть «працювати» в аеропортах для виявлення інфікованих вірусом мандрівників, що в'їжджають в країну, або в інших громадських місцях.

Читайте також:
Данія послаблює карантин: як домоглися зменшення захворювань на COVID-19?
COVID-19: МОЗ розслідує, чому 7 регіонів України не подали дані за добу
Коронавірус: через брак коштів зоопарк в Німеччині може згодувати одних тварин іншим