Новини
Всесвіт

SpaceX через геомагнітну бурю могла втратити 40 новеньких супутників Starlink

Ще трохи – і вони могли ввійти в атмосферу нашої планети.

SpaceX через геомагнітну бурю могла втратити 40 новеньких супутників Starlink - зображення
Фото: AP Photo/John Raoux

Близько 40 із 49 нових мікросупутників Starlink компанії SpaceX сильно постраждали від геомагнітної бурі. Як повідомляється на сайті компанії, пошкоджені супутники здійснили неконтрольоване сходження з орбіти і вже могли ввійти в атмосферу Землі, повідомляє видання Space.

Ці супутники були запущені 3 лютого зі стартового майданчика Космічного центру імені Джона Кеннеді у Флориді на ракеті-носії Falcon 9. Як запевняє компанія Ілона Маска, космічні апарати, що зійшли з орбіти, "мають нульовий ризик зіткнення з іншими супутниками". Крім того, конструкція Starlink передбачає повне їхнє руйнування при вході в атмосферу Землі. Це означає неможливість падіння їхніх уламків на планету або (за інших обставин) утворення космічного сміття.

Причиною втрати супутників називають геомагнітну бурю, що сталася наступного дня після запуску. Як зазначають фахівці компанії, таке природне явище викликає нагрівання атмосфери та збільшення її густини на малих висотах.

Нагадаємо, в січні відбувся запуск українського супутника "Січ-2-30" на ракеті американської компанії SpaceX, який коштував понад 1 мільйон доларів.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.