Новини
Всесвіт

Сонячний зонд Parker НАСА чує «шепіт» сонячного вітру

29.01.2020 Бобрик Юлія 0

Потоки сонячного вітру, що йдуть з боку Сонця, схожі на «цвірінькання» і «свистячі» звуки, і сонячний зонд НАСА Parker чує їх.

Сонячний вітер є потоком заряджених частинок, що йдуть з боку верхнього шару атмосфери Сонця, відомого як корона. Ця плазма складається з електронів, протонів та інших заряджених частинок, які випливають в Сонячну систему зі швидкістю близько 1,6 мільйона кілометрів на годину.

Як повідомляють в space.com, ранні спостереження показали, що частинки сонячного вітру не сповільнюються при виході за межі світила, а навпаки, прискорюються. Однією з наукових цілей, що стоять перед місією Parker, є з'ясування причин цього прискорення.

Використовуючи бортовий інструмент Electromagnetic Fields Investigation (FIELDS) зонда, дослідники спостерігали флуктуації електричного і магнітного полів, які викликають хвилі плазми в потоках сонячного вітру, що йдуть з боку Сонця. Вчені вважають, що частинки можуть прискорюватися за рахунок цих плазмових хвиль.

Дані, отримані за допомогою інструменту FIELDS, дають уявлення про частоту і амплітуду взаємодії між частинками і хвилями плазми, які вчені змогли конвертувати в доступні для прослуховування звукові хвилі.

Дослідники ідентифікували кілька різних типів звукових хвиль в зібраних даних. Високоенергетичні електрони, що рухаються уздовж ліній магнітного поля в напрямку Сонячної системи, при прискоренні плазмовими хвилями близької частоти видають свистячі звуки. Розсіяні хвилі в плазмі «цвірінькають» при швидкій зміні частоти в ході руху крізь потоки сонячного вітру. Крім того, при русі зонда крізь хмару мікроскопічного пилу та зіткненні його з частинками, які розпадаються при зіткненні на електрони, протони та інші складові елементи, були зафіксовані квазістатичні звуки.

Як повідомялося раніше, зонд НАСА «Паркер» може розгадати таємницю сонячної корони.