Новини
Україна
Дати
Україна-суспільство

Сьогодні Україна відзначає День захисників і захисниць

Цьогоріч цей День має особливе значення для всіх українців.

Сьогодні Україна відзначає День захисників і захисниць - зображення

Сьогодні Україна відзначає День захисників і захисниць. Протягом століть цей день пов’язаний із боротьбою за свободу та порятунком від ворогів, але саме в цьому році 14 жовтня набуло особливого значення для мільйонів українців.

Історія свята

День захисника України – це свято людей незламної волі та нескореного духу, наших рідних, чия підтримка допомагає долати перешкоди, свято наших друзів, чия надійність надихає. Це свято кожного з нас, хто на своєму місці захищає Україну, береже її мир, вірить та наближає перемогу.

З нагоди Дня захисників і захисниць України українців привітав президент України Володимир Зеленський.

"14 жовтня ми дякуємо. Дякуємо всім, хто бився за Україну в минулому. І всім, хто б’ється за неї тепер. Усім, хто перемагав тоді. І всім, хто неодмінно переможе зараз. Переможе так, що це увінчає успіхом боротьбу багатьох поколінь нашого народу. Народу, який завжди найбільше хотів одного – волі. Для себе й для своїх дітей. Для нашої культури", –

президент України Володимир Зеленський

Генерал Залужний у привітанні вказав на те, що цьогорічна зима "вже частина світової історії".

"У жорстоких боях, під сталевим дощем російських снарядів ми тримались за кожний клаптик своєї землі. Зупинили ворожу навалу і поховали міф про непереможність російської армії.

А тепер ми повертаємо своє. Ніхто і ніщо не зупинить нас. Ми обрали шлях воїнів і йдемо вперед. Весь світ захоплено і з надією дивиться на нас.

Вітаю зі святом і дякую за службу! Разом до Перемоги! Слава Україні!", –

головнокомандувач Збройних сил Валерій Залужний

Нагадаємо, президент закликав 14 жовтня дослухатись до сигналу повітряної тривоги та наголосив про важливість дотримуватись правил безпеки.

До слова, Україна цьогоріч також вперше відзначала День Державності.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.