Україна
Політика

"Слуга"-мільйонер Андрій Клочко щомісяця отримує з бюджету 20 тисяч гривень на оренду житла

"Слуга народу" Андрій Клочко щомісяця отримує з бюджету 20 тисяч грн компенсації на оренду житла у Києві, при цьому його мама та сестра за останні два роки купили майна на 20 млн грн.

Народний депутат від партії "Слуга народу" Андрій Клочко отримує від держави компенсацію на оренду житла в столиці.

Сам Клочко після обрання до парламенту задекларував відсутність власного житла, однак на його матір записано квартири, будинок та земельні ділянки у Києві загальною вартістю 14,5 млн грн.

Про це йдеться у розслідувані журналістського проєкту BIHUS.info.

Як з'ясувалося, Клочко отримує з бюджету компенсацію у 20 тисяч гривень щомісяця на оренду квартири в столиці.

У 2019 році з бюджету нардепу  виділили 20 тисяч грн на оренду житла,  у 2020 році – під 160 тисяч, а у 2021 – 236 тисяч.

Повідомляється, що в Клочка немає свого житла, а в його декларації – орендована квартира на 100 квадратів на околиці.

Bihus.Info пише: схоже, що саме на цю квартиру йде отримана з бюджету компенсація.

В оголошенні на сайті нерухомості квартиру майже такої ж, як у декларації Клочка, площі пропонують за 19 тисяч грн на місяць.

Відповідно до декларації за 2020 рік, Клочко отримав 517 тисяч грн зарплатні і 820 тисяч грн від продажу авто.

Його дружина Неля також отримала 368 тисяч грн з продажу транспортного засобу і майже 3,4 млн грн доходу  від підприємницької діяльності.

Bihus.Info зазначає, що ФОП Неля Клочко зареєструвала у квітні 2019-го і одразу почала показувати мільйонні заробітки.

У готівці на двох з дружиною нардеп задекларував 3,5 млн грн та 200 тисяч доларів. 

На питання журналістів, чи вважає Клочко нормальним, маючи такі доходи і постійно оновлюючи автопарк, отримувати компенсацію на оренду квартири з бюджету, нардеп відповів, що це законно:

Я точно не порушую закон”.

Нагадаємо, на початку вересня журналісти Bihus.Info розповідали, що матір Клочка – Наталія – протягом двох років стала власницею одразу двох квартир у Києві, будинку, земельних ділянок і Tesla Model X 2016 року. Ринкова вартість цього майна становить приблизно 14,5 млн грн, а старт дорогих покупок збігся з потраплянням сина до Верховної Ради.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.