Новини
Україна

Система розмінування з дистанційним управлінням: в Україні (ВІДЕО)

Система MV-10 знешкоджує протипіхотні, протитанкові міни. Також інші боєприпаси, що не розірвалися, особливо добре підходить для розмінування великих територій.

Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Європейського Союзу систему розмінування MV-10.

Про це повідомляє зовнішньополітична служба ЄС.

Систему розмінування MV-10 передали у межах візиту в Україну глави дипломатії Євросоюзу Жозепа Борреля.

Ця система знешкоджує протипіхотні та протитанкові міни, а також інші боєприпаси, що не розірвалися, і особливо добре підходить для очищення великих територій.

MV-10 здатна розміновувати до 4 тисяч квадратних метрів на годину, в тому числі на крутих схилах. Завдяки дистанційному управлінню вона безпечна в експлуатації.

Підтримка ЄС у розмінуванні також включає спеціальний навчальний курс для українських операторів, які працюватимуть з MV-10.

Це остання поставка в межах пакета підтримки ЄС на суму 25 мільйонів євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного на саміті Україна-ЄС у лютому 2023 року. Пакет призначений для задоволення нагальних потреб українських державних операторів протимінної діяльності.

"Для нас велика честь зробити роботу українських саперів безпечнішою та ефективнішою за допомогою цього європейського обладнання. Разом ми можемо допомогти врятувати життя і сприяти кращому майбутньому України".

Нагадаємо, Рада ЄС та Європейський парламент досягли згоди щодо нового механізму підтримки України шляхом створення Українського фонду на суму 50 мільярдів євро у бюджеті Євросоюзу на чотири наступні роки.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.