Новини
Довкілля
За кордоном

Штучний інтелект навчився передбачати удари блискавок

11.11.2019 Бобрик Юлія 0

Він робить прогнози з точністю до 80%.

Вчені з Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) розробили просту та недорогу систему, що передбачає удари блискавки в радіусі 30 кілометрів з точністю від 10 до 30 хвилин. Програма використовує комбінацію стандартних метеорологічних даних і штучного інтелекту. За словами Амірхосейна Мостаджабі, автора дослідження, сучасні системи повільні і дуже складні – для них потрібні дорогі зовнішні дані, одержані за допомогою радара або супутника.

«У нашому методі використовуються дані, які можуть бути отримані з будь-метеостанції. Ми можемо охопити віддалені регіони, розташовані поза доступом мереж зв'язку, радіолокації і супутникового діапазону», – Амірхосейн Мостаджабі.

Для того аби навчити штучний інтелект робити прогноз, дослідники використовували дані дюжини швейцарських метеостанцій, зібрані за десятирічний період в міських і гірських районах. Були взяті до уваги чотири параметри: атмосферний тиск, температура повітря, відносна вологість і швидкість вітру. Ці параметри були зіставлені з записами систем виявлення блискавок. Використовуючи цей метод, алгоритм визначив умови виникнення електричних розрядів. Після «навчання» система давала прогнози, які виявилися вірними майже в 80% випадків.