Київщина
Технології

Штучний інтелект Google перевершив людину в розпізнаванні мов

30.09.2019 Олена Стець 0

Розроблений дослідниками з Google AI й Технологічного інституту Тoyota штучний інтелект ALBERT зайняв перші місця в двох великих тестах на продуктивність серед моделей розпізнавання природної мови.

Штучний інтелект Google перевершив людину в розпізнаванні мов

Модель розпізнавання природних мов під назвою ALBERT, створена в Google AI, заробила 92,2 пункти в Стенфордському тесті SQUAD, в якому потрібно було відповідати на питання, і 89,4 в тесті на оцінку вірності розуміння мови GLUE. Це найвищі показники на сьогодні. У тесті RACE на розуміння прочитаного англійського тексту штучний інтелект посів друге місце.

ALBERT - це новітня версія штучного інтелекту BERT, створеного фахівцями Google і відкритого для загального використання. В її основі лежать «методи скорочення параметрів для зниження навантаження на пам'ять і підвищення швидкості навчання BERT». Матеріали дослідження будуть представлені на конференції, яка пройде в квітні 2020 на Аддіс-Абебі, столиці Ефіопії.

У липні Facebook представила власну модель RoBERTa, створену на основі BERT, а у травні Microsoft AI показала багатозадачну глибоку нейронну мережу MT-DNN, яка зуміла показати найвищі показники у семи з дев'яти тестів GLUE. Вона теж розроблена на BERT. Кожна модель розпізнавання природних мов по продуктивності перевершує людину, але перше місце зараз утримує ALBERT.