Новини
Київщина
Вишгород
Київщина-суспільство

"Школа права для дітей" у Вишгороді

18.09.2019 Косянчук Інна 0

З вересня до грудня для учнів проводяться заняття, на яких вони у доступній формі вивчають ази законодавства

Уже третій рік поспіль з початком навчального року у Вишгороді розпочинає роботу "Школа права для дітей". Традиційно заняття проводить секретар Вишгородської міської ради Тетяна Бражнікова.

«Ідея народилась свого часу під час святкування Дня Конституції, коли ми разом з командою у простій, ігровій формі розповідали дітям на Галявині Казок, де зазвичай проводимо Зарядку вихідного дня, про Конституцію», - розповіла журналісту «Погляду Тетяна Бражнікова, і зауважила, що саме після цієї зустрічі й було вирішено започаткували проєкт «Школа права для дітей». Це спеціальні заняття в школах, садочках тощо, де дітям у простій і доступній формі, залежно від їхнього віку, розповідають про правові норми, про права і обов’язки, про ази законодавства – те, що дітям потрібно знати.

«Коли ми на початку втілення проєкту запропонували всім бажаючим, зокрема вчителям молодших класів, вихователям дитячих садочків, керівникам дошкільних та позашкільних навчальних закладів незалежно від форми власності, громадським організаціям, клубам співпрацю і безкоштовне проведення уроків права для дітей, багато, хто відгукнувся. Зоктема, це були приватні садочки, школи, - каже Тетяна Бражнікова. – Тепер же запрошуюють і батьки, і вчителі до молодших класів. Зазвичай з вересня до грудня щотижня відбувається урок. Граючи, ми говоримо з дітками про їхні права, зокрема, про право на ім’я, на вільне спілкування, на захист, на громадянство, на розвиток, на навчання, відпочинок».

Під час занять з’ясувалась досить цікава деталь: діти досить добре знають свої права, а ось питання про права вчителів майже завжди викликає  труднощі з відповіддю. «Тож, говоримо і про обов’язки: бути чемними, поважати та допомагати батькам, один одному, а також про права інших. Окремо спілкуємось про безпеку на вулиці та в інтернеті. Заняття відбувається в присутності вчителів і тривають від 30 до 45 хвилин, залежно від віку дітей. Від віку залежить і форма уроку, вправи, ігри, запитання тощо», зауважує Тетяна Бражнікова.

Зокрема, нещодавно "Школа права для дітей" завітала до JoySchool. Дорослі не просто обговорювали з дітьми правові норми, а й малювали – для кращого засвоєння інформації. Тетяна Бражнікова подякувала дітям за чудові малюнки, і повідомила, що найближчим часом заплановані заняття у Вишгородській щколі №1, у школі «Сузір’я» та гімназії «Інтелект». «Діти з цікавістю сприймають інформацію, ставлять запитання, впевнено відповідають та залюбки беруть участь в іграх, чим надихають мене на нові зустрічі», поділилась враженнями Тетяна Бражнікова.