Здоров'я
Світ-суспільство

Що варто знати про шляхи зараження коронавірусом COVID-19

18.03.2020 Надiя Проценко 0

Обізнаний – значить озброєний. Чим більше люди знатимуть про нинішнього ворога №1 у світі – коронавірус, тим більше шансів уникнути зараження. Ми зібрали найбільш корисну інформацію про шляхи зараження COVID-19.

Що варто знати про шляхи зараження коронавірусом COVID-19
  1. Відомо, що коронавірусна інфекція COVID-19 передається краплинним та контактним шляхами, наприклад, через рукостискання. Вірус не циркулює у повітрі, а передається від людини до людини.
  2. Вірус не здатний переміщатись на далекі відстані. Він є тільки в крапельках, які людина видихає під час кашлю чи чхання. Відстань – це гарантія безпеки. Це фактор переривання епідемічного ланцюга. Тому заразитись неможливо навіть від інфікованої людини, якщо ви знаходитесь на відстані понад 1,5 м.
  3. Найчастіше вірус потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети (хустинку, рукавиці) після торкання до об'єктів (тварин, м'яса, риби, дверних ручок, поручнів), забруднених виділеннями з дихальним шляхів хворого чи інфікованого.
  4. Чи можна заразитись коронавірусом від тварин, наразі невідомо. Однак наразі немає ніяких офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. Проте після контакту з домашніми тваринами рекомендуємо мити руки водою з милом. Це захистить вас від ризику поширень низки бактерій, якими людина може заразитися від домашніх тварин.
  5. Коронавірус не передається через фрукти. Фрукти – непридатне середовище для тривалого виживання вірусу. Немає жодних даних про передачу вірусу через фрукти. Нагадуємо, що фрукти необхідно ретельно мити, але це стандартна рекомендація.
  6. Вірус може зберігати життєздатність на поверхнях від 3-х годин до декількох днів. Конкретні терміни залежать від низки умов. Наприклад, тип поверхні, температура і вологість навколишнього середовища. Тому важливо дезінфікувати поверхні, ручки дверей, техніку тощо.
  7. Неможливо заразитися COVID-19 через посилку, наприклад, з Китаю. ВООЗ не рекомендує жодних обмежень щодо торгівлі та переміщення товарів із КНР. Доставка поштових відправлень із КНР та в КНР здійснюється у штатному режимі.