Новини
Київщина
Світ-суспільство

Що почитити: 100 найкращих книг за століття

30.09.2019 Альона Ткаченко 0

Відоме іноземне видання The Guardian опублікувало рейтинг 100 найкращих книг 21 століття, складений літературними критиками та експертами. Лідером стала книга Хіларі Мантел "Вовчий зал" - історичний роман про події у Англії в 16 столітті

Весь список можна подивитися тут, а ми розглянемо топ-10 книг.

1. "Вовчий зал", Хіларі Мантел

Корткий опис. Англія, двадцяті роки шістнадцятого століття. Країна на межі лиха: якщо Генріх VIII помре, не залишивши спадкоємця, неминуча громадянська війна. На сцену виступає Томас, син коваля-дебошира, політичний геній, чиї знаряддя - підкуп, погрози і лестощі.

 2. "Галаад", Мерилінн Робінсон

Короткий опис. На схилі років священик Джон Еймс розповідає історію роду, що охопила весь дев'ятнадцяте і половину двадцятого століття, її семирічному синові - дитині, який стоїть біля дверей в новий світ. Еймс розуміє, що не побачить його дорослішання і не зможе підтримати, коли доля почне посилати йому випробування, але віра в те, що головне в цьому житті завжди незмінно, служить підтримкою йому самому. І з цією вірою він пише до сина і розповідає йому історію стійкості, любові і надії, покликану дати мудру пораду, вберегти - і побажати щасливої ​​дороги.

 3. "Час секонд-хенд", Світлана Алексієвич 

Короткий опис. Це книжка про «homo soveticus» на стадії зламу, прощання із совєтською людиною — для когось болісне й трагічне. Але без патосу зачудування новими правилами гри, які настали в 1990-х. Власне, монологів переможців у книжці майже немає. Усі співрозмовники Алексієвич — так чи так постраждалі.

 4. "Не відпускай мене", Кадзуо Ісіґуро


Короткий опис. Це роман з елементами наукової фантастики та антиутопії, розповідь про пошук відповідей, любов, дружбу, пам'ять, надію і безвихідь. Кеті, головна героїня книжки, намагається зрозуміти та прийняти своє дитинство і юність у привілейованій школі-інтернаті Гейлшем та поза нею, свою інакшість від людей та обране для самої Кеті та її найближчих друзів призначення бути донором. Це довга дорога зі спогадів, відчуттів, одкровень, які поволі вибудовують для героїв нову картину світу.

  5. "Аустерліц", Вінфрід Георг Зебальд

 Короткий опис. Це історія про хлопчика, а потім чоловіка, якого під час війни чотирирічного вивезли з Чехії в Англію, щоб врятувати від нацистів. Де він виріс у прийомній сім'ї. І в студентські роки не знав про своїх справжніх батьків (євреїв) і своє походження. Нічого не знав. Навіть справжнього імені. І книга власне про ці пошуки, зіьраних по дрібницях, частинках, вишукування себе в забутих локаціях, містах і вулицях.

6. "Янтарне скло", Філіп Пулман

Короткий опис. Заключна книга трилогії видатного майстра слова Філіпа Пуллмана. Небезпечні пригоди Ліри Красномовної та Віла добігають кінця. Вони мандрують різними світами: тут і подорож до підземного світу, і зустріч з душами померлих друзів, і поєдинок сил добра і зла. Врешті-решт з`ясовується, що майбутнє світу залежить однієї простої речі, однаково важливої для будь-якого зі світів, - кохання головних героїв, які встигли стати дорослими...

7. "Між світом і мною", Та-Нехісі Коутс

Короткий опис. У книзі автор розповідає про історію американського суспільства і про сучасні расові проблеми, а також пропонує шляхи виходу з ситуації, що склалася. Оповідання відбувається в формі звернення батька до сина.

8. "Осінь", Алі Сміт

 

Короткий опис. Роман-колаж, що складається з уривків пам'яті, роздумів про природу мистецтва, комічних епізодів з сучасності. Це невелика книга про велике кохання, яка перетинає століття.

9. "Хмарний атлас", Девід Мітчелл

Короткий опис. Роман складається з шести історій, об'єднаних тим, що головний герой кожної наступної історії будь-яким чином виявляється пов'язаний з головним героєм попередньої. Перші п'ять історій розбиті навпіл, причому після першої половини першої історії слід перша половина другої історії, перша половина третьої і так далі до шостої історії, яка приведена повністю. Після неї йде друга половина п'ятої історії, друга половина четвертої і так далі до другої половини першої історії. З точки зору хронології роман описує події послідовно спочатку від минулого до майбутнього, а потім знову повертається в минуле.

10. "Половина жовтого сонця", Нґозі Адічі Чімаманда

Повний напруженого драматизму роман "Половина жовтого сонця" розповідає історії декількох людей, - історії, які сплелися самим разючим чином. Читачі назвали роман Адічі африканським" Біжить за вітром ", а британські критики присудили йому престижну премію "Оранж".

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел