Новини
Всесвіт

Що буде, якщо Земля зіткнеться з чорною дірою: тепер кожен може дізнатися відповідь

07.11.2019 Бобрик Юлія 0

Студент-фізик з Варшавського університету Альваро Дієс створив онлайн-калькулятор, що моделює зіткнення космічних об'єктів з чорними дірами.

Калькулятор Альваро Дієса розраховує масу чорної діри після зіткнення з об'єктом, зміна радіуса горизонту подій і енергію, що вивільняється. Спробувати самостійно провести розрахунок гіпотетичного зіткнення може кожен, калькулятор доступний для всіх за посиланням.

Довідково:
Чорна діра – це область простору-часу, гравітаційне тяжіння якої настільки велике, що її не може покинути навіть об'єкт, що рухається зі швидкістю світла (як і самі кванти світла). Є лише кілька сценаріїв появи чорних дір. Найбільш реалістичні з них – це гравітаційний колапс (стиснення) масивної зірки і колапс центральної частини галактики (або прогалактичного газу).

За словами Дієса, йому було потрібно близько тижня роботи, щоб запустити калькулятор, більша частина часу була витрачена на те, щоб зробити інструмент зрозумілим для широкої аудиторії.

Студент розповів, що на створення калькулятора його надихнули сучасні відкриття в області вивчення чорних дір, і, зокрема, поява першого в світі зображення чорної діри, яке було зроблено вченими за допомогою проекту Event Horizon Telescope.