Новини
Україна
Київщина
Бориспіль

Ринок землі: депутати Бориспільської районної ради не підтримали звернення до влади

31.10.2019 Оксана Кириленко 0

29 жовтня відбулося чергове засідання тридцять третьої сесії Бориспільської районної ради на яке завітав депутат Верховної Ради України, керівник Київського обласного осередку ВО «Батьківщина» Костянтин Бондарєв, саме він і озвучив перше питання порядку денного про розгляд звернення депутатів районної ради до президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів щодо продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.

Народний депутат висловив позицію фракції та  наголосив, що 73 відсотки українських земель –  сільськогосподарського призначення. Тільки-но знімуть мораторій, як першими покупцями стануть іноземці, адже в українському бізнесі обігових грошей немає та й кредити – справа не надійна. Тому потрібно прийняти закони, які б захистили інтереси українського виробника, забезпечили його обіговими коштами на конкурентних умовах з іноземцями, зробили б усе для розвитку переробного виробництва, а лише потім відкривати ринок землі.

«Ми кажемо про те, що мораторій треба продовжити на рік. За цей час через референдум приймемо рішення про ринок землі, забезпечимо прозорість прийняття тих законів, які пропонуються владою і потім перейдемо до ринку землі», – констатував К. Бондарєв.

У районних депутатів думки з приводу ринку землі різні.

Депутат Віталій Гордієнко наголосив, що сьогодні маємо не допустити розпродаж землі сільгосппризначення та втрати основних активів українських громадян. Позиція фракції ВО «Свобода» – підтримати це звернення.

Голова Асоціації сільських голів району Олександр Лазаренко: «Питання продовження мораторію складне. Аби отримати на нього відповідь, я запитав у своєї матері, яка 42 роки пропрацювала в радгоспі на рядовій посаді і має пай. Вона сказала, що це її законне право розпоряджатися цією землею, зараз у неї цього права немає. Питання не може звучати однозначно: ви за продаж землі чи ні? Я, приміром, за продаж землі, але цивілізований. Людина має право розпоряджатися своєю землею, а вже обов’язок держави створити такі умови, щоб Україна не залишилася без землі. А хіба нині земля не продається? За договором, будь ласка. Коли є покупець – завжди знайдеться механізм продажу землі».

Депутат Вадим Марисенко запевнив, що будь-яке питання можна «заговорити», й не лише референдумом. Та існує лише одна важлива річ, яка дасть не менш важливе рішення для нашої країни. Аби середній бізнес не зник з мапи країни –  одна державна цільова структура мала б дати доступ до грошей з нульовим процентом по кредитах. У більшості цивілізованих держав він є. І тоді не треба проводити ніяких референдумів, і про іноземців, які скуплять землю, мова не йтиме. Кредити під нуль відсотків терміном від 20 по 50 років. Оце і все рішення».

Сергій Кравченко звернувся до нардепа: «Ваша фракції не є провладною, ви не впливаєте повною мірою  на прийняття рішень, тоді як ви зможете за цей рік вирішити питання щодо продовження мораторію?»

У відповідь Костянтин Бондарєв зауважив: «Наша фракція зареєструвала близько десяти законопроєктів щодо вищевказаних питань. Ми чекаємо на їх розгляд цих, адже бачимо підтримку серед територіальних громад, місцевих рад. Впливати ми можемо ось такими зверненнями».

Дискусія була довгою і в кінцевому результаті рішення так і не прийняли.

Бориспільська районна рада