Новини
Війна з Росією

російські солдати масово здаються в полон, – ГУР

05.10.2022
Стало відомо, скільки окупантів висловили бажання здатися в полон.

російські солдати масово здаються в полон, – ГУР - зображення

Лише за останні кілька тижнів на "гарячі лінії" проєкту "Хочу жити" надійшло понад 2 тис. звернень від російських солдат, які хочуть здатися в полон ЗС України. Про це розповів представник ГУР МО України Андрій Юсов.

"Україна – демократична правова держава. Ми дотримуємося Женевських конвенцій, у нас працює координаційний штаб за питань поводження з військовополоненими", –

представник ГУР МО України Андрій Юсов

Нагадаємо, здатися в полон росіяни можуть за допомогою проєкту "Хочу жить" – у його рамках працюють "гаряча лінія", чат-бот, Telegram-канал і сайт. Україна гарантує російським військовим, які здадуться в полон, утримання відповідно до норм Женевських конвенцій. Серед іншого йдеться про триразове харчування, медичну допомогу, можливість зв'язатися з рідними.

Як повідомлялося в вересні, президент України Володимир Зеленський запевнив, що ситуація на фронті зрозуміла і прогнозована, тому він в черговий раз звернувся до російських військових, які бажають залишитися живими, окресливши який вибір у них на сьогодні є. Зокрема, він порадив їм тікати чи здаватися в полон.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.