Новини
Російсько-Українська війна

росія замінувала дамбу та агрегати Каховської ГЕС

Якщо окупанти підірвуть дамбу, то в зоні затоплення опиниться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон.

росія замінувала дамбу та агрегати Каховської ГЕС - зображення

росія замінувала дамбу та агрегати Каховської ГЕС. Про це заявив президент України Володимир Зеленський до Європейської ради ввечері 20 жовтня.

За його словами, якщо окупанти підірвуть дамбу, то в зоні затоплення опиниться близько 80 населених пунктів, включаючи Херсон.

"росія свідомо створює підґрунтя для масштабної катастрофи на півдні України. Ми маємо інформацію, що російські терористи замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції. Це один з великих енергообʼєктів. Дамба цієї ГЕС утримує обсяг близько 18 мільйонів кубічних метрів води. Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати", –

президент України Володимир Зеленський

Під час свого вечірнього відеозвернення до українців Володимир Зеленський також повідомив, що цим терактом вони можуть знищити серед іншого навіть можливість постачання води з Дніпра до Криму. Північнокримський канал у разі руйнації дамби Каховської ГЕС просто зникне.

"І якщо росія готує такий теракт, якщо вона всерйоз розглядає і такий сценарій, то це означає, що терористи дуже чітко усвідомлюють: їм не утримати не тільки Херсон, але й увесь південь нашої країни, зокрема й Крим.

Маємо зараз усі разом – усі європейці, усі лідери світу, усі міжнародні організації – дати зрозуміти державі-терористу, що такий теракт на Каховській ГЕС означатиме абсолютно те саме, що й застосування зброї масового ураження. Наслідки для Росії мають бути відповідними.

Світ повинен реагувати – превентивно. Це ключове зараз. Принцип превентивного реагування на загрози безпеці нарешті має стати одним із базових для міжнародної політики", –

президент України Володимир Зеленський

Нагадаємо, днями Зеленський ввів санкції проти родичів путіна та олігархів рф. Загалом до списку ввійшли понад 3800 людей та підприємств.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.