Новини
Україна

Roshen Порошенка оштрафували на 280 мільйонів гривень (ВІДЕО)

Антимонопольний комітет України оштрафував групу компаній, які пов'язують із п'ятим президентом України Петром Порошенком.

Три компанії у складі «Дніпровського КПК», «Інтеркорна» та «Інтерстарч Україна», які пов’язують з народним депутатом Петром Порошенком, оштрафували на загальну суму 283,63 мільйона гривень.

Про це повідомляє пресслужба Антимонопольного комітету України.

Штраф винесено за два порушення законодавства про захист економічної конкуренції у вигляді зловживання монопольним становищем на загальнодержавному ринку первинної реалізації патоки крохмальної кукурудзяної та глюкозних сиропів.

За інформацією Антимонопольного комітету, порушення полягали у:

  • необґрунтованому підвищенні цін на патоку та сиропи протягом квітня-червня 2018 року, лютого-березня 2019 року та у жовтні 2020 року;

  • у встановленні протягом 2018-2020 років різних умов до рівнозначних угод з покупцями цього товару без обґрунтованих причин.

Також за півтора року комітет встановив, що у 2018-2020 роках група компаній, пов’язаних з Roshen, була єдиним виробником патоки на території України та найбільшим і найпотужнішим учасником ринку з частками 65,49% (у 2018 р.), 93,86% (у 2019 р.) та 79,75% (у 2020 р.).

Таким чином п'ятий президент України мав ринкову владу, що проявлялася у здатності встановлювати свої умови продажу товарів на внутрішньому ринку, підтримувати непрозору та безсистемну цінову політику з власними контрагентами, здійснювати політику, направлену на підтримання власного монопольного становища,

До того ж, з'ясувалося, що компанії Петра Порошенка є єдиним виробником крохмалю кукурудзяного на території України з часткою понад 96%.

Зазначимо, єдиними конкурентами групи компаній ROSHEN були імпортери.

Нагадаємо, напередодні Петру Порошенку Державне бюро розслідувань оголосило про підозру. Там йдеться, що за його участю «ЛНР» та «ДНР» були профінансовані на півтора мільярда гривень.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.