#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Україна
Київщина
Культура
Світ-суспільство

Режисер із Тетієва посів 1 місце на міжнародному фестивалі мобільного кіно VOKA Smartfilm

22.04.2020 0 Оксана Кириленко 0

16 квітня міжнародний фестиваль мобільного кіно VOKA Smartfilm назвав переможців 9-го сезону «Сезон (не)обычных историй». На конкурс було подано близько 800 заявок від кінематографістів із 75 країн світу.

1-е місце отримав фільм «Green Home» українського режисера із Тетієва Валерія Гриши.

Як і в попередніх сезонах, учасники конкурсної програми можуть самі вибрати тему і жанр своїх робіт. Також не було жанрових номінацій. Обов'язкових критеріїв, яким повинні відповідати конкурсні роботи, всього два: зйомка на камеру мобільного пристрою і загальна тривалість фільму не більше 10 хвилин.

Фестиваль проводиться компанією A1 за підтримки Міністерства культури Республіки Білорусь.

Нагородою для кожного з призерів став смартфон Apple iPhone 11 128GB. Володар Гран-прі Микола Сімончік отримав також 3000 рублів, а автор фільму Green Home Валерій Гриша за перше місце - 1000 рублів.

Серед переможців фестивалю українець один, всі інші білоруси та один режисер із Ірану.

Гран-прі дев'ятого сезону удостоєна білоруська робота - «86» Миколи Сімончіка і Евеліни Безсонової. Приз за перше місце дістався українському автору Валерію Гриші за його Green Home. На другому місці також виявився білорус - Юрій Семашко, що представив відразу два фільми: «Невольник Жерсті» і «Ультракороткі історії». Третю премію присудили іракському режисерові Джабраїлу Абубакер за його роботу Classico War in Iraq. Володарем нагороди від народного журі названо білоруський фільм «Один день» Вадима Телиці.

Всього в конкурсній програмі цього року брали участь 356 фільмів (63 з них білоруські). Загальна кількість заявок було набагато більше - близько 800.

Фільми переможців доступні для перегляду на офіційному сайті фестивалю і в розділі Smartfilm відеосервісу VOKA.