Новини
Київщина
Культура
Новини Кіно

Режисер фільму "Легенди Чарівнолісся", розповів, як тривала робота над створенням стрічки

06.11.2019 Кочкина Марина 0

"Легенди Чарівнолісся" — український фентезі фільм режисера Віктора Андрієнка. Сюжет фільму базується на сценарії "Легенди Чарівнолісся", який переміг у 2017 році на конкурсі "Коронація слова 2017" у номінації "Кращий кіносценарій для дітей".

Фільм "Легенди Чарівнолісся" створюється за однойменною книгою видавництва Братів Капранових. За сюжетом, десятирічний хлопчик-сирота Марек, з народженням якого пов’язана похмура таємниця, вимушений протистояти злим та небезпечним міфічним створінням. Однак всі труднощі хлопцю допомагають долати його друзі, які і забезпечують левову частку пригод на шляху до досягнення мети. За словами Андрієнка, кошторис фільму складає 64-65 мільйонів гривень.

"Я дуже вдячний Українському культурному фонду. Ми не тільки отримали гроші, а й зробили підготовчий період за півтора місяця. Це нереально. Я поставив таку планку — ми повинні зробити 10 хвилин фільму. Ми уже зробили 9.47 хвилин. Зняли одну сцену, котру ми не будемо перезнімати, вона буде вставлена у фільм. Також ми зробили тізер, котрий хочемо показувати на кіноринках та кінофестивалях, де шукатимемо інвесторів. Ще один продюсер фільму Артем уже їздив у Італію, там чотири чи п'ять компаній хочуть із нами співпрацювати. Одну зі сцен я би зняв у Італії, там шикарне море, таке ж як у Криму", — розповів режисер. 

Віктор Андрієнко розповів про те, як він обрав жанр кінофільму "Легенди Чарівнолісся".

"Раніше я хотів його назвати "кіноказкою". Зараз так говорити не модно. Тому я його називаю фентезі на основі українського містичного фольклору. Я придумав проєкт десь у 2014 році. У 2015 хотів зробити анімаційний фільм, потім передумав. Вирішили робити реальний. По-перше, анімаційний фільм робити дорожче, а, по-друге, анімаційних спеціалістів знайти не так просто", — сказав він.

Віктор Андрієнко зізнався, що дуже важко знаходили локації для зйомок казкового лісу.

"Це нереально. Голосіївський ліс, так (там зняли одну зі сцен — ред.). Проте він трохи витоптаний, парковий. У нас буде ліс. Не знаю, чи ми самі його зробимо, чи знайдемо. Я знаю, що такий ліс є під Ніжином, там, де народився Микола Гоголь. Ми знімали там ще "Вечори на хуторі біля Диканьки". В тому лісі дерева аж скрючені, там ніби якийсь свій Чорнобиль. Справжня аномалія. Треба знайти аналог такого лісу. До речі, подібний знайшли навіть на схилах Дніпра в Києві", — сказав режисер.

Проєкт "Легенди Чарівнолісся" отримав грант Українського культурного фонду на підготовчий період, а також став одним із переможців 11-го пітчингу Держкіно. Режисер – Віктор Андрієнко. Сценарій — Віктор Андрієнко, Олена Шульга. Оператор — Дмитро Недря. Художник-постановник — Віктор Бучковський. Художник з костюмів — Костянтин Кравець. Художниця з гриму —  Джулія Мельник. 

Джерело