Новини
Новини світу
Російсько-Українська війна

“Репродуктивні тканини захисників Азовсталі”: #РашаФейк про львівську клініку (ВІДЕО)

Клініка, нібито, використовує лозунг «Відродимо націю!» та емблему Азову.

У соціальних мережах поширюють повідомлення, що львівська клініка репродуктивної медицини «Альтернатива» пропонує своїм клієнтам «репродуктивні тканини захисників Азовсталі». У фейковій рекламі використано лозунг«Відродимо націю!» та емблему Азову.

Про те, що така інформація не відповідає дійсності, повідомили фактчекери проєкту «По той бік новин».

"Російські пропагандисти розганяють брехню, рівень абсурду якої настільки високий, що люди без критичного мислення завлегшки в неї повірять. Пишуть, мовляв, у львівській клініці репродуктивної медицини "Альтернатива" пропонують своїм клієнтам "репродуктивні тканини захисників Азовсталі".

Клініка «Альтернатива» не пропонує своїм клієнтам «репродуктивні тканини захисників Азовсталі». Як з’ясували фактчекери проєкту По той бік новин, скрін рекламного посту клініки у фейсбуці сфальшований в фоторедакторі. Назву клініки зазначили некоректно, попри те, контактні дані справжні: адреса, номер мобільного, номер ліцензії МОЗ України. Фейкову україномовну рекламу здебільшого поширювали на російських ресурсах, а англомовну — у твіттері.

Фото хлопчика, використане в рекламі, найімовірніше згенероване на сайті ThisPersonDoesNotExist.com, який застосовує алгоритми штучного інтелекту для створення фотографій людей, максимально схожих на справжніх, але яких ніколи не існувало. Заперечила наявність таких послуг й адміністрація клініки.

Російська пропаганда систематично поширює фейки щодо азовців, нацизму та фашизму в Україні, за які Росія нібито має право карати.
Нагадаємо, нещодавно у кремлівських ЗМІ та телеграм каналах розповсюджують фото листівок, де українців нібито закликають з 1 лютого поставити своїх домашніх улюбленців, а саме “собак великих порід”, на військовий облік. Подібні фейки звучать надзвичайно іронічно, адже 4 грудня 2022 року депутат Орловської області, що на росії, Віктор Макаров запропонував використовувати бездомних собак у війні проти України. Зокрема щоб навчити їх підривати танки.

Також, був поширений фейк про офіційне захоплення окупантами міста Соледара Донецької області.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.