Новини
Новини Київської області
Культура

Реперка аlyona аlyona з Баришівки отримала премію Women In Arts


Днями в Києві відбулася церемонія нагородження премії Women In Arts, заснованої організацією «ООН Жінки в Україні» та Українським інститутом. Нагородження пройшло в рамках мистецького марафону HeForShe Arts Week та святкування річниці руху HeForShe в Україні. У категорії «Музика» переможницею стала реперка аlyona аlyona, життя й діяльність якої пов’язані з Баришівкою, що на Київщині. Також серед переможниць письменниця Оксана Забужко, мисткиня Лада Наконечна, режисерка і сценаристка Наталія Ворожбит.

«Я роблю музику, я пишу тексти і все, я їх просто випускаю. У мене немає якихось глобальних супер-цілей бути зіркою. Що таке зірка взагалі?», – зауважила аlyona аlyona (Альона Савраненко) в інтерв'ю Радіо Свобода.

Реперка аlyona аlyona з Баришівки отримала премію Women In Arts

Цікаво, що попри шалену популярність дівчини, яка в минулому році стала найкращою новою виконавицею за версією Anchor award, батьки сприймають реперську кар'єру дочки як захоплення, а бабусі і дідусю показувати кліпи Альона взагалі боїться. У минулому Альона Савраненко була вихователем у дитячому садочку. Вона має два дипломи про вищу освіту, а ось музичної освіти в Альони немає. Співати і читати реп вона вчилася сама.

Її дебютний альбом «Пушка» визнали найкращим українським альбомом 2019 року за версією музичної премії Aprize.

Довідково:

Премія Women in Arts має на меті закласти фундамент для традиції, що може стати важливою складовою розвитку української культури і надихнути жінок у мистецтві на нові досягнення. Нагороду для премії Women in Arts у вигляді кисті жіночих рук, що переплітаються, створила українська скульпторка Марія Куліковська. На її думку, жіночі руки символізують підтримку і захист, а також жіночу працю. Основою для скульптури стали кисті рук самої художниці.