#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Світ-суспільство

Прем'єр-міністр Швеції передала копію листа короля Карла ХІІ про визнання Запорізької Січі незалежною державою

05.07.2022
Прем'єр-міністр Швеції Магдалена Андерссон передала президенту України Володимиру Зеленському копію листа короля Карла ХІІ про визнання Запорізької Січі незалежною державою.

Прем'єр-міністр Швеції передала копію листа короля Карла ХІІ про визнання Запорізької Січі незалежною державою - зображення

Це копія листа, який у вересні минулого року Ян Міспелаере знайшов після мого запиту про документи, які стосувалися нашої незалежності.

Уточнення: Карл ХІІ визнавав незалежність усієї України, а не тільки Запорізької Січі.

І він вимагав, щоб Екстраординарний посланець Швеції у Константинополі під час переговорів з султаном захищав інтереси України як незалежної держави.

Це Екстраординарний посланець і султан мали наполягати на тому, щоб петро І визнав незалежність України. Вимоги надавалися після капітуляції петра І в 1711 році.

Я багато цитувала цей лист. Останнього разу я написала про нього в своїй статті про битву біля річки Прут в 1711 році і капітуляцію петра І: Незалежність України 1711 року.

В листі Карла ХІІ до Екстраординарного Посланця Швеції у Константинополі Томаса Функа від 14 вересня 1711 року є підтвердження того, що Карл ХІІ допомагав козакам вибороти незалежність.

Цей лист Ян Міспелаере знайшов у 13 томі Дипломатичного листування Туреччини в Держархіві Швеції у вересні 2021 року, після мого запиту щодо документів про незалежність України.

В 5 параграфі надається наступний текст:

5: Sammaledes har han at pådrifwa, det den Artikeln som talar om Ukrains och Samptelige Zaporovernes frijhet må bringas ofördröijeligen til sin fullkomlige wärkställighet, så at hela Ukraine ock den Zaporowiske-hären fullkombligen sättas uti des urgamla frijhet ock possession af des land ock förra gränsor under des nu warande fältherre Philipp Orlick: på det sättet at bemälte folck hädan effter skall giöra en independent Stat, ock aldrig mer på något sätt stå under Czarens lijdno eller protection (Транскрипція Яна Міспелаере).

5: Водночас він має наполягати на тому, щоб ця Стаття, яка затверджує свободу України і всіх Запорожців, негайно ж і повністю стала чинною, щоб таким чином вся Україна і Військо Запорозьке в повному обсязі отримали давні свободи і вольності, а також отримали власність землею у своїх давніх кордонах під керівництвом теперішнього гетьмана Пилипа Орлика; так, щоб народ, який описаний вище, одразу ж отримав статус незалежної Держави, і більше ніколи і жодним чином не був під послухом Царя чи його протекцією (переклад українською Марини Траттнер).

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.