Новини
Біла Церква
Надзвичайні новини
Кримінальні новини

Білоцерківська прокуратура обвинувачує кандидата в нардепи, який маскувався під представника «Слуги народу»


За процесуального керівництва Білоцерківської місцевої прокуратури до суду скерували обвинувальний акт відносно кандидата у народні депутати України.

Його обвинувачують у обмані виборців та умисному заподіянні працівникові правоохоронного органу легких тілесних ушкоджень у зв’язку з виконанням цим працівником службових обов’язків (кримінальні правопорушення, передбачених ч. 1 ст. 157, ч. 2 ст. 345 КК України).

Про це повідомили у прокуратурі Київщини.

Досудовим розслідуванням з’ясовано, що обвинувачений, будучи кандидатом у нардепи в одномандатному виборчому окрузі  № 90 на позачергових виборах до Верховної ради України у липні цього року, розмістив свою політичну рекламу на носіях зовнішньої реклами Білої Церкви, і тим самим ввів невизначену кількість виборців Білої Церкви в оману щодо своєї політичної приналежності.

Таким чином, обвинувачений створив у свідомості пересічних виборців неіснуючий зв’язок між політичною партією «СЛУГА НАРОДУ» та своєю особою, як кандидатом в народні депутати України, свідомо та умисно допустив використання словосполучення «Слуга Народу» у своїй рекламі, а також висвітлив кольорову гаму подібну тій, яку розміщує політична партія «Слуга Народу» та яка використовувалась Президентом України під час чергових виборів Президента України 2019 року.

Також досудове розслідування встановило, що у липні 2019 року обвинувачений відмовився виконувати законні вимоги працівника правоохоронного органу щодо здійснення приводу останнього, та, бажаючи уникнути виконання ухвали слідчого судді, активно фізично протидіяв працівнику поліції - наніс дверцятами автомобілю умисний удар по голові та спричинив тілесні ушкодження у вигляді струсу головного мозку.

У разі доведення вини у вчиненні злочинів кандидату в нардепи загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк до 5 років.

Нагадаємо, мова йде про кандидата в народні депутати по виборчому округу № 90 Ярослава Яременка, який активно використовував у своїй виборчій агітації символіку партії «Слуга Народу», хоча не мав до неї жодного відношення.