Новини
Гостомель
Суспільство
Культура
Київщина-суспільство

Подорож крізь віки: у Гостомелі відбудеться творчий вечір Валентина Собчука — відомого письменника та журналіста


5 липня о 17:00 в Гостомелі у будинку культури “Чотири леви” розпочнеться творчий вечір відомого письменника та журналіста Валентина Собчука.

Митець у формі віршів та розповідей повідає присутнім про свій нелегкий, але дуже цікавий, насичений подіями творчий шлях.

Цього року член Національної спілки журналістів та Національної спілки письменників України, лауреат літературної премії ім. Антоновичів відсвяткував свій 55-літній ювілей.

Народився Валентин Собчук на Волині, але так склалася доля, що уже багато років живе в Ірпені, працює у нашому регіоні. Основною професією обрав журналістику.

Але нестримний запал та багата уява народжують неповторні художні твори — прозові та поетичні. З-під пера майстра слова вийшло більше двох десятків книг.

Це поетичні книжки “Вокзали душ”, “Приручене каміння”, “Світло світанкової води”, “Крона”, “Біла гора”, “Аmоге”.
Серед прозових — сатиричні збірки “Пером і серпом”, “І сміх, і гріх”, історичні повісті “Агапіт”, “Юс великий” та “Сага про Ольвію”, роман “Коло”, збірки есеїв “На край моря”.

Вагомими творчими віхами у житті письменника стали твори, глибоко просякнуті історичним минулим України та органічно переплетені із сьогоденням: роман у новелах “Засвіт встали козаченьки”, романи “Князь” та “Літо на Парнасі”.

Не один рік автор виношував задум художньо відтворити образ легендарного Івана Сірка — кошового отамана Запорозької Січі та усього Війська Запорозького Низового.

Славне історичне минуле нашого народу та його темні сторінки надихають письменника на творче переосмислення тих подій, які мають стати уроком для сучасників та наступних поколінь.