Новини
Всесвіт

«Плутон – це планета»: глава NASA пішов всупереч рішенню вченого співтовариства


Керівник Національного управління з аеронавтики і дослідження космічного простору розповів про своє ставлення до Плутона.

Діаметр Плутона – всього 2 370 км (для порівняння: радіус Землі – 12 742 км, а Місяця – 3 474 км). З відкриття в 1930 він вважався дев'ятою планетою Сонячної системи, але в 90-х, після відкриття інших, порівнянних з ним за розміром транснептунових об'єктів, було вирішено розробити чітку класифікацію і критерії планет.

У серпні 2006 року в рамках XXVI Асамблеї Міжнародного астрономічного союзу (IAU) було прийнято скоротити список планет в Сонячній системі до восьми, виключивши з нього Плутон. IAU закріпив за небесним тілом статус карликової планети разом з Церерой, Еріда, Макемаке і Хаумеа.

Але на думку глави NASA Джима Брайденстайна, Плутон залишається справжньою планетою.

«Просто, щоб ви знали, на мій погляд, Плутон – це планета. Ви можете написати, що керівник NASA оголосив Плутон планетою ще раз », – сказав він під час екскурсії по будівлі аерокосмічних інженерних наук в Колорадскому університеті в Боулдері.

https://twitter.com/CReppWx/status/1164981282562039809

Нагадаємо, у 80-х був запущений «Вояджер» для дослідження далеких планет Сонячної системи – Юпітера, Сатурна, Нептуна, Урана і Плутона (який тоді ще вважався планетою).