Новини
Всесвіт

Після історичного виходу у відкритий космос, жінки хочуть бути першими на Місяці


Після виконання історичного виходу у відкритий космос астронавти НАСА Крістіна Кук і Джессіка Меїр налаштовані стати першими на Місяці.

У минулу п'ятницю, 18 жовтня, Кук і Меїр виконали перший в історії космонавтики вихід у відкритий космос в складі виключно жіночого колективу. Перебуваючи за бортом Міжнародної космічної станції (МКС), вони замінили несправний елемент обладнання, який допомагає забезпечувати станцію електроживленням. Вчора, 21 жовтня, Меїр і Кук звернулися до ЗМІ під час веб-трансляції та поділилися своїм враженням щодо нової місячної програми НАСА Artemis («Артеміда»), а також висловили бажання першими ступити на поверхню природного супутника нашої планети.

Перед стартом місії до МКС у вересні Меїр сказала: «Я була б абсолютно щаслива, якби змогла стати першою жінкою, що побувала на Місяці. Це була б для мене місія, про яку я мріяла! Настав час повернутися на Місяць, і я думаю, що нам вдасться це зробити в найближчому майбутньому, і я б хотіла стати членом команди цієї місячної місії».

Меїр входить в число 12 жінок, які перебували в корпусі астронавтів НАСА і пройшли конкурсний відбір на право зайняти місце в складі екіпажу першої місячної місії серії Artemis. Кук, яка очолювала в минулу п'ятницю історичний «повністю жіночий» вихід у відкритий космос, також входить в число цих 12 кандидаток.

Нагадаємо, в рамках програми Artemis НАСА планує організувати повернення своїх астронавтів на поверхню Місяця в 2024 році.