Проекти
Ірпінь
Ірпінь. Моя світлина - моя історія

# Підводник Ігор Харченко. Пам'ятна дошка на Машторфі "Ірпінь. Моя світлина-моя історія"

21.05.2021 новин Погляд

Перший сезон мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” - це самобутня історія міста Ірпеня в живих розповідях його жителів про світлини із родинних фотоальбомів. Житель Ірпеня Вадим Навроцький, колишній підводник, який на початку 1990-х служив на Північному флоті, розповідає: “Ми знаходимося в квартирі мого друга Ігоря Харченка, де час зупинився, замерло все починаючи з 86-го року. Нас двоє з цього будинку потрапили на Північний флот. Я повернувся, Ігор не повернувся.Ігор Харченко мій друг 3 жовтня 1986 року загинув на підводному атомному крейсері К 219. У 1990-му році я встановив ось цю табличку".

Вадим Навроцький:

"Як пишуть у книгах, у Ігоря найміцніша труна у світі -- це підводний човен. У нього немає могили на землі. Тому для тьоті Валі, його мами ми встановили з друзями пам'ятну табличку.

На фото наш друг Аркадій під час весілля. Він теж приходив до Ігоря пам’ятної дошки та зробив цю пам’ятну фотографію. Друзі приходять. Друзі пам'ятають. Пам'ять існує.

В Ірпені були і зараз є такі райони: Машторф, Біла Дача, СМУ, БКЗ. Я 68-го роду народження, моє покоління вже дружило між районами. Якось склалось, що у багатьох були старші брати і сестри. Вони чомусь дрались у ті часи. А ми товаришували.

Район Машторф був таки особливим. Тому що це був завод великий за мірками Ірпеня. Тут виробляли техніку: трактори, торфове обладнання. Багато людей працювало і дуже дружним був райончик.Ми збирались тут у 10-й школі усі вечорами. Що ми тут тільки не робили. Тому дружба була міцною.

І проводи в армію. Тоді ніхто не хотів потрапити на флот. Усі ішли служити в армію, але деякі потрапляли на флот. Проводи були гучні -- як весілля. Проводи Ігоря на флот пам'ятає пів Ірпеня. Чому? Тому що він був дуже комунікабельним, мав багато друзів. Було побудовано шатро. Столи, стільці, музика, я пам’ятаю - бобінний магнітофон. Тут всі проривались до нього за стіл. Провести його. Ну, це було прийнято в Ірпені”.

Культурологічний проєкт на телеканалі “Погляд” втілюється спільно з ГО “Культурна дія” та Громадської ініціативи Олексія Зіневича. Авторка мультимедійного проєкту “Ірпінь. Моя світлина - моя історія” ірпінчанка, кандидат історичних наук Наталія Зіневич Natalja Zinevych . Оператори Владислав Назаровець та Олексій Москаленко. Монтаж Антона Костова.

#спогади #історіяІрпеня #Машторф #К219 #моясвітлина #Ірпінь

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.