Перші протоколи голосування прибули до окружної комісії №96 після 21-ї години
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0421_OVK_96_obriz.jpg)
Члени ОВК не обіцяють, що цього разу обійдеться без черг на здавання документів щодо голосування
З 20-ї години десь до 20.40 в окружній виборчій комісії №96 було гаряче і напружено: члени ОВК збирали інформацію про явку виборців, а це зробити швидко не вдавалось, бо були перевантажені телефонні лінії. І це зрозуміло – в усій країні в цей час надходили повідомлення від дільничних виборчих комісій до окружних. Як повідомив журналісту «Погляду» голова ОВК Олександр Короленко, з 186 тисяч осіб, внесених до виборчих списків, 120 тисяч осіб отримали бюлетені. Ростислав Сачок, член ОВК №96, розповів журналісту «Погляду», що всі виборчі дільниці на окрузі відкрились вчасно, о 8 годині, і голосування пройшло спокійно і без надзвичайних ситуацій. «Надійшли до ОВК дві скарги, але вони не впливають на волевиявлення громадян. Суть скарг полягає в тому, що приїжджали роти військовослужбовців, які голосували на виборчих дільницях Вишгорода, і вони йшли по кілька чоловік, ніби в строю. Ми не вважаємо, що це порушення. Дані про явку виборців вже зібрали, зараз заносимо їх у систему, це досить тривала робота, тому що виявили розбіжності з даними про кількість виборців, які були зранку, і тими, які є зараз. Це через те, що голови, секретарі ДВК не повністю навчені і виникають розбіжності, але це також ніяк не впливає на результати голосування», зауважив Ростислав Сачок.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0421_Rostyslav_Sachok_obriz.jpg)
У Вишгородському районі бюлетені порахували швидко, і так само швидко склали протоколи голосування, і так само швидко почали привозити їх до ОВК. Отже, в окружній виборчої комісії, ще й явку виборців у відсотках порахувати не встигли, а під дверима вже стояли представники кількох ДВК, готові здавати документи.
Представники виборчої дільниці №372, що в селі Лебедівці, прибули десь о 21.20 Голова ДВК Тетяна Коваленко, розповіла, що голосування пройшло спокійно, люди приходили голосувати сім’ями, з дітками. «Після завершення голосування за годину підрахували бюлетені», каже Тетяна Вікторівна.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0421_Pryvezly_protokoly1-1500x2000.jpg)
А голова виборчої дільниці № 396 Петро Макарчук був гордий не тільки тим, що голосування минуло, як кажуть, у штатному режимі, а й тим, що явка виборців була стовідсотковою! «У нас за сприском було 43 особи, і всі 43 стовідсотково проголосували». Втім, вочевидь, це закономірно, адже йдеться про спеціальну виборчу дільницю, яка знаходиться у Вишгородській районній лікарні.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0421_Pryvezly_protokoly2-1500x2000.jpg)
Поки ми говорили, кількість представників ДВК, які були готові здати протоколи, біля ОВК збільшувалась.
Чи не буде таких черг на здавання протоколів, які були у першому турі виборів? – на це запитання журналіста «Погляду Ростислав Сачок відповів:
«Скоріш за все, буде, але в цьому немає нічого дивного. Законодавством передбачено, що після підрахунку голосів та складення протоколів голова та два уповноважені члени ДВК, повинні негайно з’явитися до ОВК з протоколами і всіма іншими необхідними виборчими документами. Тому не від нас залежать ці черги, за дзвінками записувати і визначати черговість ми не можемо, коригувати цей графік теж не можемо. Але будемо старатися зробити все, щоб мінімізувати ці черги. Хочемо якомога більше залучити працівників поліції, щоб вони формували порядок».
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2019/04/0421_Pryvezly_protokoly3-2000x1500.jpg)
…Ніч в окружній виборчій комісії обіцяє бути довгою і напруженою, як це завжди після виборів. То ж хочеться побажати, щоб вона пройшла без ексцесів, так само, як і виборчий день, який уже минув.