Новини Київської області
Ірпінь
Суспільство
Російсько-Українська війна

Пам’ять ірпінчанина Дениса Сакуна: головний інженер Patriot, що врятував життя (ВІДЕО)

20 грудня 2024 року, під час масованого ракетного обстрілу, Денис героїчно загинув, рятуючи техніку після вибуху ракети.

У мирному житті він мешкав в Ірпені, любив тварин, займався спортом і виховував доньку. Тепер його ім’я навіки вписане в історію міста — підполковник Повітряних сил Денис Сакун похований на Алеї пам’яті захисників України.

Денис був головним інженером ЗРК Patriot, що прикривав небо над Київщиною, зокрема й над Ірпенем. Саме під його керівництвом вперше у світі збили російську аеробалістичну ракету Х-47М2 "Кинджал". Також підрозділ офіцера знищив три літаки Су-34 та понад 120 повітряних цілей.

20 грудня 2024 року, під час масованого ракетного обстрілу, Денис героїчно загинув, рятуючи техніку після вибуху ракети.

Наразі ініційовано петицію щодо присвоєння йому звання "Герой України" (посмертно). Підписати її можна за посиланням.

Президент України Володимир Зеленський посмертно присвоїв звання Героя України поету та добровольцю Максиму Кривцову, який загинув у січні 2024 року, та ветерану АТО без обох ніг Володимиру Ковальському, який віддав життя, прикриваючи побратимів під час оборони Бучі у лютому 2022-го.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і дивіться нас на YouTube. Також читайте та підписуйтесь на нас у Facebook Погляд Київщина та Іnstagram.