Новини
Біла Церква

ОСББ Білої Церкви, що використали «Теплий кредит», за комунальні платять менше


Мешканці білоцерківських будинків, які створили у своєму будинку ОСББ і виконали заходи з енергозбереження, сплачують меншу суму за комунальні платежі.

Про це повідомляє Білоцерківська міська рада.

Для порівняння, в грудні минулого року на вулиці Некрасова в будинку №80 ціна теплопостачання склала 31,40 грн за кв.м, а в багатоповерхівкі на Некрасова, 84, де створено ОСББ – 19,21 грн.  ОСББ «Шинник» на вулиці Грибоєдова має в платіжках 16,87 грн за кв.м., а в будинку поруч, на вул.Грибоєдова, 24 вартість тепла становить– 30,29 грн за кв.м.

Всі ці ОСББ скористалися можливістю отримати значну економію, використавши «Теплі кредити».

Створивши ОСББ, люди відразу починають думати, де і як можна зекономити, та впроваджують енергоощадні заходи: замінюють у місцях загального користування двері й вікна, використовують економні LED-лампи, утеплюють будинок, ще й для його обігріву обладнують ІТП (індивідуальні теплові пункти). І хоча на початку їм доводиться вкладати більше коштів, ніж виходить за платіжками ЖЕКів, згодом вигода перекриває всі витрати.

До прикладу, мешканці білоцерківського ОСББ «Шинник» вже взяли три кредити. За ці кошти вони утеплили фасад будинку, у під’їздах замінили всі вікна на металопластикові, зробили енергоефективне освітлення, у підвалі встановили індивідуальний теплопункт. На разі всі три кредити повністю виплачено, оскільки значну частину коштів було отримано по програмах підтримки енергозбереження з державного, обласного та міського бюджетів. Тепер співвласники платять за послуги на половину менше, ніж у сусідніх будинках, а в їхніх квартирах нині стабільно тепло, 21 градус за Цельсієм – саме та температура, яку вони програмують на ІТП. Теплопункт має погодне реагування на кшталт автономного опалення (при високій температурі насоси не включаються). Тож тепер гроші через вікна не вилітають, а усі мешканці будинку задоволені.

Індивідуальний тепловий пункт. Фото Білоцерківської міськради

Для довідки: «Теплі кредити» - державна програма за якою повертаються кошти у розмірі до 40% за матеріали та обладнання, якщо ви вирішили встановити ІТП, утеплити будинок чи замінити вікна на енергоефективні. Ця програма діє з 2014 до кінця 2020 року.

Інша програма «Енергодім» - потребує, щоб мешканці спершу накопичили певну суму в резервному фонді й провели енергоаудит будинку. Ця робота виконується кваліфікованими спеціалістами й коштує до 20 тис. грн. Енергоаудитом виявляють місця в будинку, де йде втрата тепла. При одержанні такого кредиту відшкодовують до 70% всієї його вартості за рахунок бюджету. А якщо брати такі кредити терміном на 5 років, – то вони виходять копійчаними. Це нова програма і вона почила діяти в кінці 2019 року.

Окрім цього, поряд з державними програмами у Білій Церкві, з 2018 року у Білій Церкві успішно діє і міська програма підтримки ОСББ. З міського бюджету відшкодовується найбільший відсоток – до 40% витрат на матеріали. Подібна відсоткова ставка діє лише в Києві, Дніпрі і Луцьку.

А в минулому році деякі ОСББ Білої Церкви отримали ще й 20% відшкодування з обласного бюджету.

Єдина вимога для отримання подібної допомоги з державного та місцевих бюджетів - це створення ОСББ, адже всі програми з енергозбереження працюють винятково для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків.