#міська рада #міська рада #Розслідування #міська рада #Розслідування #Діти #ірпінь #Карплюк #міська рада #ірпінь #Освіта #ірпінь #міська рада #Земля #ірпінь #історія #міська рада #Освіта #ирпень #Діти
Новини
Культура
Новини дня
Київ

Оригінал "конституції Пилипа Орлика" привезли до України з нагоди 30-ї річниці Незалежності

11.08.2021 0

Вперше за 311 років в Україну з Швеції доставлений оригінал Конституції Пилипа Орлика з нагоди святкування 30-ї річниці Незалежності України. Документ стане основним експонатом виставки «Раритети країни», де всі бажаючи зможуть її побачити

Фото: пресслужба Офісу Президента

Як повідомила Ольга Совгиря народна депутатка від партії "Слуга народу" у Facebook:

Швеція передала Україні три копії Конституції Пилипа Орлика. Перші дві копії вже у Верховній раді України та Офісі президента. Третя копія буде передана до Конституційного Суду після його реформування. Очікуємо на експонування до Дня Незалежності.

Олександр Ткаченко, міністр культури й інформаційної політики України інформував, що цей документ буде експонуватися в заповіднику «Софія Київська» з 16 серпня до 14 листопада 2021 року, потім він повернеться назад до Швеції. Конституція стане основним експонатом виставки «Раритети країни», де також будуть представлені два оригінали універсалів Івана Мазепи.

Фото: пресслужба Офісу Президента

Конституція Пилипа Орлика була ухвалена на козацькій раді в місті Бендери у 1710 році. Тоді це була територія Османської імперії. Козаки опинилися там після невдалої для них Полтавської битви. Повна назва Конституції "Пакти і Конституція прав і вольностей Війська Запорізького". Вона складається з преамбули, 16 статей та присяги гетьмана. Цей документ, ухвалений в умовах еміграції, так і не набув чинності.

Нагадаємо, “Погляд” також повідомляв, що під час установчої наради з підготовки та проведення параду військ у Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України презентували попередню концепцію формату заходів.

Ми також писали, що до Дня Незалежності Україна може отримати новий «великий» герб.

https://www.youtube.com/embed/3mKJ68JRjEc

Також ви можете ознайомитись з попередніми випусками новин на сайті за посиланням – новини Буча, обговорити це на Facebook в коментарях під відео. Також можна долучитись до перегляду наших сюжетів на Youtube, або можна слідкувати за нами в Telegram каналі.