#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Ольга Маслова: Дякую від усього мозку. Психологічне дослідження свідомості українця

04.08.2022
Хочу сьогодні вам розповісти про наукове підтвердження користі відчуття вдячності для нашого організму. Зараз українці найчастіше дякують ЗСУ та волонтерам і, можу сміливо заявити, в ці моменти відчувають особливе своєрідне задоволення.

Ольга Маслова: Дякую від усього мозку. Психологічне дослідження свідомості українця - зображення

Хочу сьогодні вам розповісти про наукове підтвердження користі відчуття вдячності для нашого організму.

Зараз українці найчастіше дякують ЗСУ та волонтерам і, можу сміливо заявити, в ці моменти відчувають особливе своєрідне задоволення та відчуття причетності до чогось хорошого.
І це має фізіологічне пояснення, адже вдячність – це багатовимірний конструкт, що містить як мінімум два компоненти: афективний (тобто емоційний, менш контрольований) та когнітивний (тобто сформований та осягнутий розумом).
І усі грані вдячності формуються у мозку (було б весело, якби десь прижився вислів "дякую від щирого мозку" замість серця та "дякую від усього мозку" замість душі).

До створення цього особливого відчуття залучені різні нейрохімічні шляхи: і серотоніновий, і дофаміновий, і опіатний і ще деякі.

Те, з якими особливостями працюють процеси синтезу, транспорту, зв'язування з рецепторами, розкладання та оберненого захоплення цих речовин складає унікальний відтінок вдячності у кожному випадку та у різних людей.

Навіть не занурюючись у клітинну біологію ви просто знаєте, що відбувається коли ви дійсно щиро вдячні.

В деякому сенсі вдячність може навіть викликати звикання – відчуття настільки приємне, так надихає та додає життя, що нам хочеться ловити цю хвилю частіше.
Спробуйте впіймати той момент коли ви щиро вдячні. Згадайте його, посмакуйте ним. Легкість? Тепло? Що саме для вас є вдячність на рівні емоцій та їхнього когнітивного осягнення? Чи є відмінність у відтінках подяки Всесвіту і конкретній людині? Подумайте про це і подаруйте своїм втомленим нейронам трохи приємних електрохімічних взаємодій.

А я сьогодні дуже хочу щиро подякувати Kyivstar (і особисто Elena Ignatenko) за те, що вирішили одне нетривіальне питання і показали надзвичайну клієнтоорієнтованість.

Ну і звісно усім захисникам та захисницям України за те, що взагалі маю змогу думати про такі речі.
Якщо хочете почитати більше про "вдячний мозок", то ось традиційний стосик наукових статей.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Провайдер Інтернет послуг Best - це Швидкісний інтернет у Петрівському та якісне Телебачення в Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.