#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Олексій Василюк: 100 років заповіднику України - "Конча-Заспа"

29.12.2021
29 грудня, 100 років тому, Наркомзем УСРР проголосив створення першого заповідника України - "Конча-Заспа".

Олексій Василюк: 100 років заповіднику України -

В цей день, 29 грудня, 100 років тому, Наркомзем УСРР проголосив створення першого заповідника України - "Конча-Заспа".

На той час вже 2 роки як була створена Асканія-Нова, але як нацпарк (це зовсім інша історія).

Отож "Державний заповідник Дніпрової пійми "Конча-Заспа", нині - комплекс заказників "Острів Жуків", "Острови Ольжин та Козачий" і "Лівий берег озера Конча" - прекрасна природна територія у верхів*ях Канівського водосховища (тоді і ще 55 років потому його ще не було).

Станом на 1921 рік вже 28 років тривала боротьба за створення заповідника.

Олексій Василюк: 100 років заповіднику України -

Таким яким він відбувся, Заповідник став чимось неповторним за глибиною ідеї і щирістю намірів фундаторів. Заповідник "Конча-Заспа" мав бути свого роду "Інститутом екології фауни в умовах водопілля".

Десятки вчених з 1924 по 1934 рік вивчали як саме поводиться, які мають пристосування тварини різних груп (від планктону і до хижаків) до щорічного розливу Дніпра.

Але з 1930-го розпочались чистки і відверті репресії працівників заповідника. Навіть сказати як склалась доля більшості з них після 1930-го взагалі не можна. Люди зникли, наче і не було.

Більшість публікацій знищено. А деякі наукові праці були до 700 сторінок кожна!!!!!!!!

 

Олексій Василюк: 100 років заповіднику України -

1934 року в Київ перевели столицю УРСР з Харкова і заповідник ліквідували, передавши його під будівництво урядових дач (нинішні президентські дачі).

Втім до нашого часу переважна більшість земель заповідника така ж як і була тоді.

Шкода, що більшість сучасних українців навіть не знають що означає насправді термін "Конча-Заспа".

Отож сьогодні святкую 100 років в 14.00 в Інституті гідробіології презентуватиму книгу про історію заповідника. Приходьте.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Також читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.