Блоги

Олександр Шеметун: Три основні причини, чому Україна передала свій ядерний арсенал рф

Колись, ще в студентські часи, спілкувався про це з тодішнім заступником міністра закордонних справ. Пізніше він двічі буде міністром.

Олександр Шеметун:  Три основні причини, чому Україна передала свій ядерний арсенал рф - зображення
  • Суспільна підтримка. Після Чорнобиля люди боялися всього, де звучали "ядерний та атомний". Люди боялися "ворожого НАТО" значно більше ніж свого історичного ворога Росію, якій і було передано весь арсенал.

  • Системний та потужний тиск на Україну з боку США та Росії. Сполучені Штати боялися непередбачуваності. Українські корупціонери розпродавали зброю направо та на ліво. Кому випадково могла потрапити частина українських ракет та ядерних боєголовок? Ніхто не міг цього спрогнозувати.

    На той час Росія виглядала для них як більш надійний варіант. Насправді так воно і було. Кількість мавп з ядерною гранатою на той момент вдалось зменшити.

  • Всі хто пам'ятають середину дев'яностих знають, що це була повна економічна дупа. Грошей не було. Обслуговувати шалено великий ядерний арсенал, який опинився в Україні після розпаду совка, та його інфраструктуру тупо не було за що. На той момент його вартість складала 100 млрд. дол, а річний бюджет України був 10.

Контекст ситуації був таким, що Україна не могла залишатися ядерною країною. І це було неминуче.

Роззброєння третьої за ядерним потенціалом країни це в першу чергу наш внутрішній проєб.

Як і всі подальші проєби в наступні роки незалежності. Тому не варто звинувачувати в чомусь "підступний захід" або ще когось.

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.