Україна-суспільство
Надзвичайні ситуації

Окупанти спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування ЗАЕС, – Енергоатом

15.08.2022
Один із трьох працюючих енергоблоків наразі відключений.

Окупанти спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування ЗАЕС, – Енергоатом - зображення
Фото: Енергоатом

Окупанти спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування ЗАЕС. Про це повідмили в Telegram-каналі Енергоатом. Зазначається, що станом на 08:00 15 серпня 2022 року Запорізька АЕС працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.

"Періодичні обстріли ЗАЕС російськими військами з РСЗВ починаючи з минулого тижня спричинили серйозний ризик для безпечного функціонування станції.

Внаслідок атаки на Запорізьку АЕС на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист – і один із трьох працюючих енергоблоків тепер відключений", –

Енергоатом

Також внаслідок російських обстрілів:

·        пошкоджено азотно-кисневу станцію, об'єднаний допоміжний корпус, насосну станцію стоків та відкритий розподільний пристрій 750 кВ;

·        пошкоджено пожежну частину, розташовану на території ЗАЕС та призначену для її захисту від пожеж;

·        існує ризик витоку водню та розпорошення радіоактивних речовин;

·        пошкоджено три датчики радіаційного моніторингу.

Водночас зазначається, що український персонал станції продовжує працювати та докладати всіх зусиль для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, а також ліквідації наслідків пошкоджень.

Як повідомляв "Погляд", 6 серпня окупанти вкотре обстріляли ракетами майданчик Запорізької атомної станції та місто Енергодар. Після росіяни також погрожували підірвати заміновану Запорізьку АЕС. Також окупанти обстріляли атомну станцію на вихідних.

За словами Зеленського, росія перетворила атомну станцію на поле бою.

Нагадаємо, МВС готується до будь-яких сценаріїв розвитку подій на захопленій окупантами Запорізькій АЕС. За словами Монастирського, ЗАЕС перебуває не просто в руках ворога, а й в руках неосвічених спеціалістів, які можуть допустити трагедію. А країни G7 вимагають від рф негайно повернути контроль над ЗАЕС Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.