#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Блоги

Оксана Покальчук: Скандальний звіт Amnesty International: український офіс не був долучений

05.08.2022
Сьогодні на англомовному сайті Amnesty International вийшов матеріал, у якому критикувалися дії Збройних Сил України. Український офіс не був долучений до підготовки чи написання тексту публікації.

Оксана Покальчук: Скандальний звіт Amnesty International: український офіс не був долучений - зображення

Сьогодні на англомовному сайті Amnesty International вийшов матеріал, у якому критикувалися дії Збройних Сил України.

Його створили на основі даних, які зібрали іноземні дослідники та дослідниці Департаменту реагування на кризи глобального офісу нашої організації.

Український офіс не був долучений до підготовки чи написання тексту публікації.

І, на превеликий жаль, уже на початковому етапі розробки цієї доповіді ми зайшли у глухий кут, де аргументи нашої команди щодо неприпустимості і неповноти такого матеріалу не були враховані.

Зі свого боку представники і представниці українського офісу зробили все, що могли, аби цей матеріал не було оприлюднено.

Коли на наші неодноразові заперечення ми отримали у відповідь безкомпромісне «ні», ми також зробили все, що могли, аби мінімізувати поширення матеріалу.

Ми просили в авторів та авторок надіслати нам завчасно всі версії матеріалу (на жаль, цього не відбулось), ми переконали їх попросити офіційний коментар від Міністерства оборони України, але при цьому вони, на жаль, не надали достатньо часу на отримання відповіді і опублікували це дослідження без їхнього коментаря.

Ми також категорично відмовилися публікувати цей прес-реліз на нашому сайті чи перекладати його на українську, через його, на нашу думку, односторонність.

Нам дуже прикро, що навіть після всіх можливих аргументів «проти» нас усе одно не почули.

Кожна людина з українського офісу Amnesty знає, що саме рф відповідальна за злочини агресії проти України.

Більше того, значна частина нашої команди – це люди, які особисто вимушені були рятувати себе і близьких від війни з росією, лишаючи все позаду. Дехто з нас уже двічі стали переселенцями чи біженцями.

Із 24 лютого ми з українськими колегами без упину працювали над тим, щоби всі воєнні злочини були верифіковані та зафіксовані для міжнародної спільноти.

Ми випустили понад два десятки матеріалів про злочини, вчинені російською федерацією на території України.

Багато матеріалів мали міжнародний резонанс і будуть неодноразово використані в міжнародних інституціях у процесі відновлення справедливості.

Але ви маєте рацію, бюрократія, нерозуміння локального контексту, негнучка система роботи, ігнорування думки української команди та позиції правозахисної спільноти в Україні, – усе це завадило нам зупинити сьогоднішній реліз іще на стадії ідеї, як би це мало бути.

Тим не менш, із усіма згаданими явищами ми боролися до останнього. І будемо продовжувати боротися надалі в різних формах і на різних позиціях, чого б це нам не вартувало.

Я та команда українського офісу віримо у права людини, ми віримо в перемогу України, ми віримо в те, що всі винні у воєнних злочинах повинні бути притягнуті до відповідальності.

 

Першоджерело за посиланням.

На цій сторінці представлені насамперед думки автора, які можуть не збігатися з позицією редакції інформагенції "Погляд".

Ми публікуємо авторські матеріали передусім заради дискусії щодо важливих питань, бо віримо в силу громадянського суспільства і публічного діалогу.

Якщо вам є чим поділитися, чекаємо на ваші дописи. Пишіть!

Нагадаємо, що Amnesty International звинуватила Україну в порушенні законів війни.

Провайдер Інтернет послуг Best - це Швидкісний інтернет у Петрівському та якісне Телебачення в Україні.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.