Новини
Новини світу
Вибори
Політика

Новий формат: Рада Європи спостерігає за українськими виборами дистанційно


Конгрес РЄ проводить процедуру дистанційного спостереження з огляду на місцеві вибори, які відбудуться в Україні 25 жовтня.

Фото Укрінформу

З 19 по 20 жовтня Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи проводить  Процедуру дистанційного спостереження за місцевими виборами, що відбудуться в Україні 25 жовтня.

Рада Європи запровадила новий віддалений формат спостереження за виборами як тимчасову процедуру у виняткових ситуаціях, таких як триваюча пандемія Covid-19. Дистанційе спостереження заповаджене на основі Резолюції Конгресу 455 (2020), прийнятої Статутним форумом в рамках ширших дебатів щодо звіту Конгресу про місцеві та регіональні вибори в основних кризових ситуаціях .

У складі делегації – члени Конгресу, представлених у Раді демократичних виборів /Венеціанської комісії. Серед них – пан Стюарт ДІКСОН (Великобританія, ILDG), пан Хос ВІЕН (Нідерланди, КПП / CCE), пані Розалін О'ГРЕДІ (Ірландія, ILDG) та пан Володимир ПРЕБІЛІЧ (Словенія, SOC / G / PD). Також Команду підтримує член  Групи незалежних експертів з питань Європейської хартії місцевого самоврядування професор Марку СУКСІ.

У межах заходу делегація Конгресу запланувала  кілька онлайн-брифінгів із зацікавленими сторонами у виборчому процесі, зокрема з головою ЦВК Олегом ДІДЕНКОМ, з представниками міжнародного співтовариства у Києві та ОБСЄ / Місія БДІПЛ, з представниками вітчизняних НУО та IFES. 

«20 жовтня заплановані онлайнові зустрічі з кількома українськими асоціаціями місцевих та регіональних влад, а також з кандидатами на посаду міського голови та представниками політичних партій, які беруть участь у виборах. Відповідно до згаданої резолюції Конгресу буде покращено співпрацю з вітчизняними спостерігачами з метою підтримки віртуальної місії та надання інформації з перших рук про події у день виборів», йдеться у пресрелізі Конгресу.

І зазначається, що на основі зібраних під час процедури віддаленого спостереження деталей та даних у кінці листопада делегація підготує інформаційний звіт, який передадуть до бюро Конгресу.

«Погляд» розповідав, як проголосувати вдома на виборах-2020.